Twitter, Revue Platformunu Satın Aldı

Twitter, yazarlar ve yayıncılar için bir haber bülteni hizmeti olan Hollanda merkezli Revue platformunu bünyesine kattığını açıkladı.

Twitter, revue platformunu satın aldı
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Twitter, Revue platformunun kendi başına yayın hayatına devam edeceğini belirtti. Ayrıca kesinti payının da %5’e düşürüldüğünü duyurdu.

Tartışmasız bir biçimde günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Şirket son olarak Hollanda merkezli Revue şirketini satın aldığını duyurdu.

Revue, kullanıcılara kendi haber bültenlerini hazırlama ve yayınlama konusunda hizmet veren bir servistir. Servis bu yolla aynı zamanda yayıncıların ve yazarların para kazanmasını sağlamaktadır. Anlaşma şartları açıklanmasa bile Twitter bu satın alım için çok büyük yatırım yapmadı.

Twitter ekibi devralıyor ve onu genişletmeyi planlıyor. Revue, ücretsiz ve ücretli haber bülteni seçenekleri sunacak. Ücretsiz sürüm, yazarlara 50 kişiye kadar haber bülteni göndermesine izin veriyor. Ücretli sürüm ise 40.000 kişiye kadar e-posta göndermelerine olanak tanıyor.

Revue, işlem ücretinin bir parçası olarak ödenen haber bülteni gelirlerinden %6’lık bir kesinti alıyordu. Twitter bu kesintiyi %5’e düşüreceğini söylüyor. Ayrıca Twitter, platforma uzmanları, gazetecileri, yayıncıları ve tüm içerik oluşturacağı davet ettiğini söylüyor.

Buna ek olarak Revue, Twitter’a entegre edilmiş bir özellik olmayacak. Bağımsız olarak kullanılacak ve Twitter’dan yatırım almaya devam edecek. Yani Revue ekibi kendi servislerini geliştirmeye ve genişletmeye devam etmiş olacak.

YORUMLAR