Twitter’ın Ücretli Abonelik Modeli: Twitter Blue

Twitter Blue olarak ortaya çıkan yeni özelliğin fiyatı ve diğer özellikleriyle ilgili geçtiğimiz günlerde yeni bir iddia daha ortaya atıldı.

twitter, twitter blue, twitter ücretli abonelik
İdil Meral

Yazar

İdil Meral

Sosyal medya platformlarının neredeyse tamamı ücretsiz olarak hizmet veriyor. Para kazanmak için ise farklı yöntemler izleniyor. Örneğin, Facebook platformu, elde ettiği gelirin kaynağı olarak kullanıcılar tarafından görüntülenen reklamları işaret ediyor. Twitter’da bu durum üzerinde ufak bir değişiklik yapmaya doğru hazırlanıyor.

Son zamanlarda sık sık daha fazla özelliğe sahip olabilecek, paralı abonelik sistemi getireceğini söyleyen Twitter, bütün dikkatleri üzerine çekmeye başlamıştı. Şimdi ise gelen haberlere göre tersine mühendislik yaparak uygulamalar hakkında bilgiler veren bir yazılım mühendisi tarafından açıklamalar geldi.

Twitter’ın gelecek abonelik servisinin Twitter Blue olarak adlandırılacağını söyleyen Jane Manchun Wong, fiyatının 2,99 dolar olacağını söylüyor. Bu ücret ise aylık olarak talep edilecek. Ücretli hizmetler arasında tweetleri geri alma ve koleksiyonlar özellikleri bulunacak. .Twitter Blue seçeneğinin Türkiye’deki aylık fiyatı ise 30.99 TL olarak belirlendi. 

Twitter İşaret Vermişti

Wong tarafından yapılan incelemeler, Twitter’ın ücretli abonelik servisiyle sunacağı özellikler arasında yer imlerinin daha iyi derlenmesini sağlayacak birtakım yeniliklerin olduğunu da ortaya çıkarıyor. Ayrıca geri al düğmesi gibi hizmetler de bulunuyor.

Twitter’ın ücretli abonelik sistemine geçiş yapacağı ise uzun süredir gündemde yer alıyordu. Ücretli üyelik söylentilerini hareketlendiren gelişme ise Twitter tarafından verilen bir iş ilanıydı. İş ilanında platformun abonelik servisleri üzerinde çalışacak ekip kurduğu, ekibin ödeme ve Twitter ekibi ile yakın bir şekilde çalışacağı belirtiliyordu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir