Uber Taksi, İstanbul ve Ankara’nın Ardından İzmir’de Hizmete Başladı!

Uber, yoluna büyük şehirlerle devam ediyor. Sıra, İzmir’de.

Uber Türkiye İzmir
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Uber taksiler, İstanbul ve Ankara’nın ardından  1 Temmuz 2021 itibariyle İzmir’de de faaliyet göstermeye başladı. Siz de Uber taksi uygulamasını indirerek taksinizi çağırabilirsiniz. İzmir’e idirimle merhaba demek isteyen Uber, ilk kullanımda 40 liraya kadar olan yolculuk hediyesi veriyor. Uber kullanmak isterseniz MERHABAIZMIR koduyla bu ücretsiz seyahat fırsatından yararlanabilirsiniz. 

İzmir faaliyetlerinin başlamasının ardından konuşan Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, şunları söyledi:  “Uber Taksi’nin İstanbul ve Ankara’nın ardından, Türkiye’nin üçüncü büyük şehri İzmir’de de faaliyete başlamasının heyecanını yaşıyoruz. Uber teknolojisinin, hem İzmirlilere, hem de yerli ve yabancı turistlere büyük kolaylık sağlayacağını düşünüyoruz. UBERAŞI kampanyamıza İzmir’i de dahil ettik.”  

Özel taşıma uygulaması Uber, son olarak aşı kampanyası ile gündeme gelmişti. Hastaneye aşıya giden kişilere 2 ücretsiz  yolculuk hakkı tanıyan uygulama, güvenlik standartlarıyla da dikkat çekiyor. Taşıtlar GPS ile takip edilir ve her yolculuk sigorta koruması altına alınır. Pandemi sürecinde eklenen bir diğer güvenlik önlemi ise maske kullanımı oldu. Sürücüler, her yolculuk öncesinde, maske kullandıklarını teyit ediyor. 

YORUMLAR