Ülkelerin Sosyal Medyayı İş için Kullanma Oranları Belli Oldu

WeAreSocial’ın verileri üzerinde yapılan araştırmalara göre Türkiye, sosyal medya platformlarını %44 oranında iş için tercih ediyor.

sosyal medya
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Sosyal medya platformlarının iş için hangi oranlarda kullanıldığı ortaya çıktı. Türkiye’de bu oranların %44 olduğunu ortaya çıktı. İlk sırada bulunan ülke ise %65 oranıyla Endonezya oldu. WeAreSocial verileri sosyal medya platformlarının iş için bireysel kullanım oranlarını yansıtırken, dünya ortalaması ise %43 olarak kayıtlara geçirildi.

Türkiye’de sosyal medyayı iş için kullananların oranının dünya ortalamasının ufak bir farkla üzerinde olduğu söyleniyor. Araştırmalar 16 ile 64 yaş aralığı baz alınarak hazırlandı. Sosyal medyayı iş için kullananların oranları %13 ile en düşük İsrail’de gözlemlendi.

Medya takip kurumu olan Ajans Press, sosyal medya ile alakalı olan medyaya yansıtılan haber sayılarını da mercek altına aldı. Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya araştırmalarına göre 2020 yılı başından itibaren konu ile alakalı basına 296 bin 134 haber yansıtıldığı söyleniyor. Türkiye’de kurumsal ve kişisel olarak iş için sosyal medya kullanımı ise oldukça yaygın. Bu durumun haber içeriklerine de yansıdığı söyleniyor.

YORUMLAR