Ünlülerden Tebrik Mesajı Alabileceğiniz Yerli Girişim: Popile

Sivil toplum kuruluşları ile iş birliği içinde, yerli bir girişim olan Popile ile hayranı olduğunuz ünlülerle anı biriktirmeniz sağlanacak.

Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Popile, ünlüler ile hayranlarının kısa da olsa etkileşime geçmesini sağlayacak platformlardan biri. Onu diğer uygulamalardan ayıran yönü, şirketin kendi payının bir kısmını anlaşmalı olduğu sivil toplum kuruluşlarına bağışlaması. Bağış yapılacak sivil toplum kuruluşuna müşterinin kendisi karar veriyor. Sitede yer alan ünlüler de kendi kazançlarının bir kısmını veya tamamını yine STK’lara bağışlayarak özendirici bir davranış sergilemiş olacaklar. Bu uygulama ile arkadaşınıza hediye verirken STK’lara da  destek sağlamış olacaksınız. Şu anda 17 farklı ünlü ile çalışsa da bu sayı kısa sürede artacaktır.

Gayet kolay bir arayüze sahip olan Popile’nin web sitesine girdiğinizde anlaşmalı ünlüleri göreceksiniz. Kendinize veya istediğiniz bir başkasına mesaj göndermesini istediğiniz ünlüyü buradan seçebilirsiniz. Seçilen ünlü, 7 gün içerisinde videonuzu hazırlayacaktır. Fatura ve diğer gelişmeler Popile tarafından mailinize gönderilecektir. Videonuz hazırlandığında mailinize ve telefonunuza bildirim gönderilecek. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra ise seçtiğiniz sivil toplum kuruluşuna bağışınız iletilmiş olacak. Eğer videonuzun hazırlanması sırasında bir aksilik yaşanır ve size ulaşmazsa ödediğiniz ücret 5 ila 7 iş günü içinde iade edilecektir.

Popile, Ekim 2020’de kuruldu, web sitesini ise yılın sonunda kullanıma açtı. Kurucuları; Ertuğrul Uçar, İsmet Berkay Çelik,  Kemal Tepret, Mete Acar ve Oğulcan Tümdoğan’dır. Henüz bir yatırım almayan ekip kendi kaynakları ile ilerleyişlerini sürdürüyorlar. Kurucu ortak Kemal Tepret, yeni girişimleriyle ilgili şunları söyledi: Diğer uygulamalardan farklı olarak, bu platformda yer alan ünlüler, elde ettikleri gelirin tamamını ya da bir kısmını sivil toplum kuruluşlarına bağışlıyor.

Ekip kurulma amaçlarını ise ünlüler ile hayranlarını birleştirmek ve bunu yaparken de herkese mutluluk dağıtmak olduğunu, her etkileşimde sivil toplum kuruluşlarına destek sağlayarak farkındalık oluşturmak şeklinde açıkladı. Kemal Tepret, girişimlerinin aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olduğunun da altını çizdi:

Sitemizde yer alan ünlüler, hem hayranlarıyla bir araya gelmek hem de toplum yararına faaliyet gösteren bu kurumlara gelen yardımları arttırmak için sosyal sorumluluk üstlenmektedir. Popile.com olarak anlaşmalı olduğumuz dernek ve vakıfların projelerine finansman sağlamak ve toplumsal farkındalık oluşturmak için çalışıyoruz.

YORUMLAR