Bulut Bilişim Girişimi Vagon, 4 Milyon TL Yatırım Aldı

Bulut girişimi olan ve yüksek performans ile bilgisayara erişebilmenizi sağlayan Vagon, yeni bir yatırım alarak tekrar gündeme geldi.

vagon, yatırım, girişimcilik
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Corona virüsü salgını sebebiyle tüm dünyada ve ülkemizde birçok kişi evden çalışma sistemine geçiş yaptı. Laptoplar günümüzde son derece donanımlı ve güçlü olsalar bile bazı görevleri yerine getirebilmek için daha güçlü bilgisayarlara ihtiyaç duyulabiliyor.

Bu noktada devreye giren Vagon, kullanıcılara bulut üzerinde çalışan yüksek performanslı kişisel bilgisayarlar sunuyor. Basit bir kullanım mantığına sahip Vagon, kullandığınız sistem her ne olursa olsun bulut üzerinden yüksek performanslı bir bilgisayara erişebilmenizi sağlıyor.

Hasan Can Yaşar, Zahid Sağıroğlu ve Serdar Demireren’in kurduğu Vagon, 2020 yılının başlarından beri kapalı Beta sürecinde olan uygulamayla dikkat çekiyor. Bulut tabanlı stream oyun servisleriyle de aynı çalışma mekaniklerine sahip olan uygulama, benzer teknolojiyi kullanıcıların daha iyi bilgisayarlar kullanabilmesi için geliştiriyor.

Yeni Yatırım ile Gündemde

Vagon girişimiyle evde çalışırken şirketteki yüksek hızlı bilgisayarları kullanıyor gibi performans elde edebilmeniz mümkün. Tasarımcılar, video üreticileri ve mimarlar tarafından hızlı render alınması için tercih edilen Vagon, daha birçok farklı sektör için işe yarıyor.

İşlemci gücü gerektiren render ve türevi uygulamalar sırasında bilgisayarın kaynak tüketimi bir hayli yüksek olabiliyor. Vagon’un amacı kullanıcıların bulut sisteminden yararlanarak yüksek performans elde edebilecekleri bilgisayarlara bağlanabilmeleri,

Paylaşılan yeni bilgilere göre Vagon’un 4 milyar TL yeni bir yatırım aldığı da gündeme geldi. Girişimin aldığı yeni yatırımdan sonra daha yaygın bir şekilde kullanılacağı ve kullanıcılarına daha iyi performans vereceği düşünülüyor.

YORUMLAR