ABD’de Kurulan Türk Girişimi Veganzone 3 Milyon Dolar Değerleme ile İlk Yatırımını Aldı

New York’ta Murat Aksu tarafından kurulan veganlara özel sosyal medya platformu 3 milyon dolar değerlemeyle ilk yatırımını aldı.

veganzone, yatırım, girişim, yazılım, uygulama
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Murat Aksu’nun kurucusu olduğu Veganzone uygulaması 3 milyon dolarlık değerlemeyle Focus Global Project’ten ilk yatırımını aldı. Bu yatırımı yazılım teknolojilerinin geliştirilmesi için ayırmayı hedefleyen Veganzone, super app olmayı da hedefliyor.

Global Bir Uygulama Olma Yolunda İlerliyor

Dünyanın farklı noktalarındaki vegan ve vejetaryenlerin tanışabilmelerini, ortak etkinlikler yapabilmelerini ve veganlıkla ilgili ihtiyaç duydukları bilgilere ulaşabilmelerini sağlayan uygulama, Türkiye dahil 40 ülkeden ayrı kullanıcıya ulaşıyor.

Global bir uygulama olma yolunda hızlıca ilerleyen Veganzone, kitlesini fazlasıyla önemsediğini belirtiyor. Focus Global Project Yönetici Ortağı Kerem Kapancı ise vegan ve vejetaryen yaşam tarzını benimsemiş kişilerin kullandığı bu uygulamanın ilk yatırımcısı olmaktan mutlu olduklarını söyledi.

Kerem Kapancı, marketlerde ve kasaplarda satın alınan etlerin üretim aşamasının yağmur ormanlarının yok olmasından enerji, su ve toprak israfına kadar birçok durumu tetiklediğini ve çevresel etkilerin de görüldüğünü belirtti.

Doğanın korunmasına önem verdiklerini belirten Kerem Kapancı, yemek tercihlerinin çevresel bir durum olduğunu dile getirdi. Focus Global Project olarak bu sebeplerden dolayı Veganzone’a destek olmayı sürdüreceklerini söyledi.

YORUMLAR