İletişim Devi Verizon, AOL ve Yahoo Mail Medya Grubu Markalarını Sattı

Amerikan telekomünikasyon şirketler topluluğu Verizon, Aol ve Yahoo markalarını da kapsayan medya grubunu satışa çıkaracağını resmi olarak duyurdu.

verizon, yahoo, aol
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Amerikan ünlü telekomünikasyon şirketler topluluğu olan Verizon, yeni bir satış ile gündeme geldi. Ünlü şirket AOL ve Yahoo markalarını da kapsayan medya grubunu özel sermaye şirketi Apollo Global Management’a satacağını resmi olarak duyurdu.

Yahoo ve AOL cephesinden de açıklamalar geldi ve olaylar doğrulandı. Ancak Verizon şirketteki %10 hissesini de elinde tutmaya devam edecek.

Verizon isminin Yahoo olarak değiştirileceği söylenirken satış sonrasında TechCrunch, Yahoo Finance ve Engadget gibi eski Yahoo ve AOL altında yer alan çevrimiçi medya markaları da Apollo’ya geçeceği belirtildi.

Günde 7 Milyar Kez Tıklanıyor

Arama motoru olarak hizmet vermeye başlayan Yahoo, zaman içerisinde e-posta alanında da lider isimler arasında yer almaya başlamıştı. Günde 7 milyar defa sayfa gösterimi alan Yahoo, dünyanın en fazla ziyaret edilen 11. sitesi olma özelliği taşıyor.

AOL ise merkezi New York’ta yer alan ünlü şirketlerden birisidir. The Huffington Post, Engadget ve TechCrunch gibi çevrimiçi şirketlerin üst kuruluşu olan AOL, anında mesajlaşma ve e-posta gibi hizmetlerin yanı sıra arama motoru olarak da hizmet veriyor.

YORUMLAR