Vestel, Güney Koreli Daewoo Şirketi ile Lisans Anlaşması İmzaladı

Vestel, Daewoo markası ile beyaz eşya ve televizyon üretimi ile satışı için 10 yıllık yeni bir lisans anlaşmasına daha imza attı.

vestel, daewoo
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Posco International Corporation’ın sahipliğini üstlendiği Daewoo markası ile Vestel markası yeni bir anlaşmaya imza attı. Anlaşma kapsamında beyaz eşya ve TV üretimi ve satışları için sözleşmeler hazırlandı.

Söz konusu ürünlerin Avrupa başta olmak üzere Türki Cumhuriyetleri ve Rusya’yı da kapsayan 50’ye yakın ülkeye ihracı mümkün olacak. Vestel, hem Avrupa hem de Asya pazarındaki güçlü konumunu bu anlaşma ile beraber daha da üst seviyelere taşıyacak.

Açıklamalarda iş birliğiyle ilişkili değerlendirmeler yapan Vestel Üst Yöneticisi (CEO) Turan Erdoğan, uluslararası markalar ile yürüttükleri iş birlikleri sayesinde başarı çıtalarını yükselttiklerini ve Türkiye’nin adını da dünya pazarlarında başarılı bir biçimde duyduklarını söyledi.

Vestel’in ihracat ve üretim gücünü destekleyebilecek stratejik pazarlara ilişkin çalışmaları sonucunda rekabet ortamındaki avantajlarını artırmak istediklerini söyleyen Erdoğan, açıklamalarında şu bilgilere yer verdi:

“Faaliyette bulunduğumuz alanlara yön veren teknoloji üretimlerimiz, ürün ve hizmetlerimiz ile dünyanın her yerine ulaşmaya devam ediyor. Ülkemizin ismini gururla 157 farklı ülkeye taşıyoruz. Elektronik-elektrik sektörünün 23 yıldır ihracat şampiyonuyuz. Dış pazardaki gücümüz ve rekabet alanındaki gücümüzü artıracak tüm fırsatları yakından inceliyoruz. Daewoo markası ile stratejik bir marka lisans anlaşmasına daha imza attık. Avrupa ülkeleri başta olmak üzere Rusya ve Türki Cumhuriyetlerindeki pazar paylarını artırma girişimlerine devam etmeyi planlıyoruz. Hedef pazarlarımıza her geçen gün daha da yaklaşıyor ve ülke ekonomisine sunduğumuz katkının kapsamını daha da geniş tutuyoruz.’’

YORUMLAR