Visa’dan Kripto Para Dünyasını Sevindirecek Açıklama

Visa cephesinden kripto paralar ile ilgilenen kişileri bir hayli sevindirebilecek önemli açıklamalar geldi. Açıklamalara göre yeni bir ekosistem yolda.

visa, kripto para
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Kripto para birimleri sosyal medya kullanan ve gündemi takip eden insanların karşısına da sık sık çıkıyor. Son birkaç yıldır gündemden düşmeyen sanal para birimleri birçok farklı yerde kısıtlamalarla ve yasaklarla da karşı karşıya kalabiliyor.

Kripto paraları hayatta tutmaya çalışan bazı özel şirketler de bulunuyor. Bunlar arasında ödeme devlerinden olan Visa’da bulunuyor. Dünya çapında yaygın bir şekilde kullanılan Visa tarafından yapılan açıklamalara göre kripto paralar ile ilişkilendirilen kart kullanımları 2021 yılının ilk yarısında geçen yıla göre bir hayli artmış durumda.

Benzer Şirketler de Yatırım Yapabilir

Visa’nın yaptığı açıklamalarda aynı zamanda 2021 yılının ilk 6 ayında kripto para bağlantılı kartlar üzerinden yapılan harcamaların 1 milyar doları aştığı da görülüyor. Kesin miktar verilmese bile bu miktarın 6 aylık süreç için büyük bir miktar olduğu görülüyor.

Visa finans departmanında yöneticilik görevini üstlenen Vasant Prabhu, ödeme devinin kripto paralar alanında yapacağı yatırımlar konusunda CNBC’e bazı açıklamalar da yaptı. Prabhu, ‘’Kripto paraları daha işlevsel hale getirebilmek adına büyük çalışmalar sergiliyoruz. Bu paraların normal para birimleri gibi algılanabilmesi için gelecekteki çalışmalarımız da devam edecek.’’ açıklamalarını yaptı.

Mastercard gibi Visa denildiği zaman akla gelen firmaların da bu alanlara yatırım yapması bekleniyor. Şirketin kullanıcıların ödül olarak kripto para kazanabilmesini sağlayabilecek bir kart ürettiği söyleniyor. Bilgilere göre kartın kullanıcıları sistem sayesinde dijital cüzdanlarına erişim de sağlayabilecek.

YORUMLAR