Volvo, Logosunu Değiştirdi!

İsveçli araba üretim markası Volvo, 2016'daki değişikliğin ardından yeniden logosunu yeniledi.

volvo logo değişikliği
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Ünlü araç üreticisi Volvo, uzun bir aradan sonra yeni logosunu değiştirerek gündeme geldi. 2019 yılında başlayan minimalist logo akımına ayak uyduran Volvo, trendlere uyum sağladığından memnun olduğunu belirtti. 

Gerçek şu ki bir markanın logosunu değiştirmeye karar vermesi, çeşitli faktörler nedeniyle önemli bir adımdır. Özellikle Volvo gibi bir marka söz konusu olduğunda! Şirket, mavi ve gümüş tonları dahil olmak üzere logosunu en son 2016 yılında güncellemişti.

Volkswagen markası ile başlayan logo sadeleştirme trendine geçtiğimiz dönemlerde Mini, Audi, Nissan ve Toyota da eşlik ediyordu. Yeni logo değişikliğiyle gündeme gelen Volvo ise son derece başarılı bir logo ile ortaya çıktı.

Toplam 7. Defa Logo Değiştirildi

Yeni logoya bakıldığı zaman üç boyutlu tasarımın ortadan kalktığı görülüyor. Renk siyaha dönerken özel bir gölgelendirme tekniği de ortaya çıkıyor. Volvo’nun önceki logosunda eski gölgelendirme tekniğiyle üç boyutlu bir tasarım dili hakimdi.

Şirket, yeni logosuyla ilgili resmi bir açıklamada bulunmadı. Bunun yerine bir anda sosyal medya platformlarında yeni logosunu kullanmaya başladı. 1927 yılından beri üretim yapan Volvo, bu güncelleme ile beraber toplam 7. defa logosunu değiştirmiş oldu.

Logonun dışında Volvo’nun markasında büyük bir değişim başlattığı, kendisini yeni teknolojilere açık bir şekilde konumlandırdığı ve araçlarda kullanılan malzemelere ciddi şekilde kendini adadığı açık. Bu yeni logo, Volvo tarafından yakın zamanda düzenlenen Volvo Tech Day’de kapsamlı bir şekilde açıklanan büyük stratejinin sadece bir adımı .

YORUMLAR