Walmart, Yerel Perakendeciler için Teslimat Hizmeti GoLocal’ı Duyurdu

ABD’nin perakende devleri arasındaki Walmart, yerel işletmeler için faaliyete sunmayı hedeflediği teslimat hizmeti Walmart GoLocal’ı duyurdu.

walmart, golocal
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Walmart, yerel işletmeler için yılın sonuna kadar faaliye geçmesi düşünülen teslimat hizmeti GoLocal platformunu duyurdu. Şirket, GoLocal platformunun altyapısının bir parçası olarak kendi drone ve otonom araçlarını kullanacağını da duyurdu.

Walmart GoLocal’ın her büyüklükteki müşterilerine teslimat yapabilme konusundaki profesyonelliğini de genişletebileceği bir iş kolu olarak öne çıkıyor. Belirli sektörlerde ortalama iki saat içerisinde teslimatları götürebileceğini açıklayan platform, iki güne uzanan teslimat opsiyonları da sunuyor.

walmart, golocal

Şirketin Önemli Bir Kısmı Olması Düşünülüyor

İki saat ya da daha kısa sürede teslimat vaat eden şirket için ekspres teslimat hizmetlerini ölçeklendirmeyi planlayan Walmart bu hizmetiyle şu an ortalama 3.000 mağazada ve 160.000’den fazla ürün sunarak ABD nüfusunun ortalama %70’ine ulaştığını belirtiyor.

Walmart ABD CEO’su John Furner, yaptığı yeni açıklamalarda hizmetin şirkete ait teslimat yeteneklerini verimlilikle gerçekleştirme konusundaki deneyimini sergileyebileceğini söylüyor. Walmart, GoLocal teslimatını Express Teslimat hizmeti aracılığı ile test ettiği drone ve otonom araçlar gibi yeniliklerle geliştirmeyi düşünüyor.

Perakendenin dev isimleri arasındaki Walmart’ın yeni hizmetinin şirketin gelir akışını çeşitlendirmesi ve Walmart stratejilerinin önemli bir kısmı olması da düşünülüyor. 2021 yılı mali geliri 559 milyar dolar olan Walmart, dünya genelinde 2,2 milyon personele sahip. Walmart’ın faaliyette bulunduğu ülke sayısı ise 24 olarak belirlenmiş.

YORUMLAR