WarnerMedia ve Discovery’nin Birleşmesinden Sonra Yeni İsim Açıklandı

Discovery ve WarnerMedia'nın birleşmesi sonrası yeni isim açıklandı.

warnermedia discovery yeni şirket
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

AT&T ve Discovery’nin birleşme kararı aldığı doğrulanmıştı. Bu iş ortaklığı, “Warner Bros. Discovery” adıyla sonuçlandı. Warner Bros. Discovery, Discovery’nin çok izlenen eğlence ve spor yapımlarıyla WarnerMedia’nın birinci sınıf eğlence, spor ve haber varlıklarını tek şirkette birleştirmeleri anlamına geliyor. 

warner bros discovery ortak

Discovery’nin CEO’su ve yeni şirketin gelecekteki CEO’su David Zaslav yeni isimden son derece memnun. Hem Discovery’nin küresel mirasını taşıyor hem de Warner Bros ile iddialı birleşimi temsil ediyor. Şirketin yayınladığı logoda 1941 Warner Bros. yapımı “Malta Şahini” filminden bir replik yer alıyor: “Rüyaların yapıldığı maddeden”. 

Mayıs ayında açıklanan iki şirket arasındaki 43 milyar dolarlık birleşme anlaşması, yeni bağımsız küresel eğlence kuruluşunun HBO, Warner Bros., Discovery, DC Comics, CNN, Cartoon Network gibi kanalları içeriyor. Zaslav liderliğinde ilerleyecek şirketin yönetim kurulunda, yönetim kurulu başkanı da dahil olmak üzere yedi üye AT&T, diğer 6 üye ise Discovery tarafından atanacak ve toplamda 13 kişilik bir yönetici ekip kurulacak. AT&T’nin hissedarları şirketin %71’ine, Discovery hissedarları ise %29’una sahip olacak. 

Yeni kuruluş, orijinal içerik üretimine de ayrıca yatırım yapacak. Böylece medyada kendine pek yer bulamamış hikaye anlatıcıları ve bağımsız içerik oluşturucuları için de iş fırsatı yaratılacak. 

YORUMLAR