Sanal POS Hizmeti Sunan Yerli Girişim weepay, 15 Milyon TL Değerleme ile Yatırım Aldı

15 milyon TL değerleme üzerinden yapılan yatırım turunda weepay’in hangi tutarda yatırım aldığı henüz paylaşılmadı.

weepay
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Entegrasyon çözümleri ile firmaların müşterilerine bütün kredi kartlarına güvenli şekilde sanal POS ile ödeme ve taksit imkanı sunan weepay, yeni bir yatırım aldığını açıkladı. Finansal teknoloji tabanlı yerli bir girişim olan weepay, 15 milyon TL değerleme üzerinden yatırıma ulaştı.

Rüz-gar Enerji ve adı açıklanmayan farklı bir gıda firması tarafından yapılan yatırımdan weepay’e ne kadar pay düştüğü ise paylaşılmadı. Rüz-gar enerji yetkilisi, gıda firmasının yetkisi ve weepay yetkilileri ile beraber imza töreni de yaptı.

Güvenilir ve Hızlı Online Ödeme Seçenekleri

Güvenilir, kolay ve hızlı bir şekilde online ödemeyi herkes için mümkün hale getiren ve müşteri memnuniyetini her geçen gün artıran weepay, 2019 yılında kurulmuştu. weePOS, weeLink, weeShop ve weeMobil gibi çözümler sunan marka çok yakın zamanda weeClick çözümünü de hayata geçirecek.

2 yıl önce Fintech alanında yeni ürünler, bakış açısı ve açık bankacılık hizmetlerini birleştirme hedefi ile hayata geçirilen weepay’in bugün bir kilometre taşını daha geride bıraktığı ortaya çıktı. weepay CTO’su Selim Destancı, ilerleyen süreçlerde daha emin adımlar ile ilerleyeceklerini ve tüm ekosisteme katkı sağlayabileceklerini belirtti.

YORUMLAR