WhatsApp Açıkladı: Uygulama 4 Cihazda Birden Kullanılabilecek

Uzun süredir tartışılan WhatsApp çoklu cihaz desteği ile ilgili tartışmalar sürerken, Mark Zuckerberg yeni özellik ile ilgili yeni bir tarihi işaret etti.

whatsapp çoklu cihaz
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

WhatsApp çoklu cihaz desteği uzun süredir tartışma konusu oluyordu. Bazı kullanıcılar bu özelliğin gelme ihtimalini dahi gözden çıkarmıştı. Fakat yeni gelen haberlerden sonra özelliğin hangi tarihte dağıtılacağı dahi ortaya çıktı.

Dünya çapında en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp sürekli yeni özellikler alarak güncelleniyor. Özelliklerden bazıları kullanıcılara geç ulaştığı için tepkiye de yol açabiliyor. Son olarak yayınlanması planlanan çoklu cihaz desteği henüz herhangi bir kullanıcıya sunulmadı. WhatsApp geliştiricilerinin bu konudaki çalışmaları devam ediyor.

Geçici Fotoğraf ve Videolar da Yolda

Geliştiricilerin bu çalışmaları neticesinde ise bazı olumlu sonuçlar ortaya çıkarıldı. Mark Zuckerberg özelliğin kısa süre içerisinde dağıtılacağını duyurdu. Fakat ilk dağıtım yalnızca beta kullanıcılara yapılacak.

WhatsApp CEO’su Will Catchcart, Ağustos ayının sonlarına doğru beta kullanıcılarına bu özelliğin sunulacağını söyledi. Böylelikle net bir tarih alınmış oldu. Mark Zuckerberg ise yalnızca bir defa görüntülenebilecek fotoğraf ve video paylaşımından da söz etti. Söylenenlere göre bir kez görülebilen fotoğraf ve videolar WhatsApp beta sürümünde kullanılabilecek. Çoklu cihaz kullanımı ise en fazla 4 cihazı destekleyecek.

Sadece tek sefer görülebilen fotoğraf ve videoların büyük bir ilgi göreceği söyleniyor. Fakat çoklu kullanım özelliğiyle ilgili pek fazla ayrıntı bulunmuyor. Ağustos ayının işaret edilmesiyle birlikte ilerleyen süreçlerde haberlerin geleceği düşünülüyor.

YORUMLAR