WhatsApp, Android Kullanıcıları İçin Video Sesini Kapatma Özelliğini Yayınladı

WhatsApp, Android Kullanıcıları İçin Video Sesini Kapatma Özelliğini Yayınladı

whatsapp sessiz video
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Çevrim içi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Android kullanıcıları için “sessiz video” özelliği getirdi. Birkaç hafta önce uygulamanın Android beta versiyonunda sunulan özellik tüm Android’lilere açıldı. iOS işletmeli telefonlar için henüz böyle bir yenilik yok. Onların ne zaman kullanılacağına dair işaret edilen bir tarih de mevcut değil. Eğer Iphone kullanıcısıysanız uygulamanın iOS beta sürümüne açılan çoklu cihaz özelliği için hazırladığımız habere göz atabilirsiniz. 

WhatsApp, güncellemeyle ilgili Twitter üzerinden şu paylaşımı yaptı: “Kulaklarınız için değil, gözleriniz için. Artık videolarınızı durumunuza eklemeden veya sohbetlerinizde göndermeden önce sesini kapatabilirsiniz. Sadece Android’de mevcut.”

Paylaşmak istediğiniz videoyu sessize almak çok kolay. Öncelikle WhatsApp’ın son güncellemesini indirdiğinize emin olun. Paylaşım yapmak istediğiniz kişi veya grubun sohbet penceresini açın ve her zaman olduğu gibi ataç simgesine tıklayın. Galerinizden bir video seçin ve göndermeden önce karşınıza çıkan ön izlemenin hemen sol altında çıkan hoparlör sembolüne dokunun. Aynı işlemi o an WhatsApp üzerinden çektiğiniz video için de uygulayabilirsiniz. Gönder düğmesine bastığınızda karşıdaki kişi dosyanızın yalnızca video sürümünü görecektir. Bu güncelleme ile birlikte mobil veriniz de daha az harcama yapmış olur. 

YORUMLAR