WhatsApp Beta, Çoklu Cihaz Desteği ile Geliyor

WhatsApp betadan yeni haberler var. Bu kez çoklu cihaz desteğini servis etmeye hazırlanıyor.

Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

WhatsApp, dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında geliyor. Uygulama, son güvenlik sözleşmesi hamlesinin ters tepmesiyle nereye uğradığını şaşırmıştı. Şimdiyse yeni güncelleme ile Instagram ve Telegram gibi platformların en önemli avantajlarından birini kendi bünyesinde harekete geçirmeyi planlıyor. WhatsApp’ı diğerlerinin gerisine atan eksiği, birden fazla cihazla giriş yapamamasıydı. Bu sebepledir ki bir süredir çoklu cihaz desteği üzerinde çalışıyordu. Yeni gelecek özellikle birlikte ana WhatsApp hesabına dört cihazın bağlanmasına izin verilecek. Özellik tam anlamıyla resmileştiğinde cihaz sayısında farklılık olabilir. 

WABetaInfo; blog yazısında, bu yeni “çıkış özelliği”nin iOS 2.21.30.16 sürümü için geleceğini söyledi. Ayrıca bir tanıtım videosu da paylaştı. Eski mesajlaşmalarınızı görebileceğiniz gibi kişilerinizle birlikte ikinci, üçüncü cihazlarınızda da sohbete kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Güncelleme ile kullanıcılar, WhatsApp hesaplarının bağlı olduğu farklı cihazlardan çıkış yapabilecek. Çıkış özelliği, “Hesabımı Sil” seçeneğinin yerini alacağı için Hesap sekmesinin içinde sunulacaktır.

Bu özellik, akıllı telefon ve tabletlerde kullanılabileceği için WhatsApp Web’den farklı olacak. Web için şu anda görüntülü ve sesli konuşmayı aktif hale getirmek üzerine çalışılıyor.

Son güncelleme ile birlikte ana cihazda da aktif bir internet bağlantısı gerekmeyecek. Bu yenilik, seyahat halindeyken veya Wi-Fi bulma imkanınız olmadığında çok işinize yarayacaktır.  

Oturum kapatma özelliğinin çoklu cihaz desteğinin bir parçası olarak sunulması bekleniyor. WABetaInfo, şu anda hem WhatsApp hem de WhatsApp Business için sorunsuz çalıştığını belirtti. Şunu da hatırlatalım, iOS için hazırlanan en son WhatsApp beta sürümünde mevcut olan özellik henüz genel beta kullanıcılarına açılmadı. 

YORUMLAR