WhatsApp, “Bir Kez Görüntüle” Özelliğini Yayınladı

WhatsApp, bir kez görüntülendiğinde yok edilen fotoğraf ve video paylaşımını başlattı.

whatsapp güncelleme
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Dünyanın en popüler çevrim içi mesajlaşma uygulamalarının başında gelen WhatsApp,  kendi kendini yok eden yeni içeriklerle güncellendi. Artık sohbet ederken yalnızca bir kez görüntülenebilecek fotoğraf veya videolar paylaşabiliyoruz. Geçtiğimiz ay testlerine başlanan yeni özellik,  geçici içeriklerle gizliliğinizi koruma düşüncesinin ürünü. 

WhatsApp, 2020’nin sonunda geçici metin mesajları gönderme veya bir süre sonra yok olma seçeneğini entegre etti . Aylar sonra, Facebook ve WhatsApp CEO’su Mark Zuckerberg, aynı şeyin fotoğraf ve videolarla kısa sürede yapılabileceğine söz verdi. Bu özellik artık herkesin erişimine açık.

Kendi Kendini İmha Eden Fotoğraflar ve Videolar Nasıl Gönderilir?

Kendi kendini imha eden medya göndermek, her zamanki paylaşımlar kadar kolay.  Bunu yapmak için fotoğrafınızı veya videonuzu göndermek istediğiniz bireysel veya grup sohbetini açın.Ardından yeni bir fotoğraf veya video çekmek için kamera simgesini kullanın veya  telefonunuzun galerisinden ekleyin. Göndermek istediğiniz içeriği hazırladığınızda  metin ekleme kutucuğunun hemen sağında görünen içinde “1” bulunan daire simgesine tıklamanız ve ardından göndermeniz yeterli.  İşlemi tersine çevirmek istiyorsanız, normal göndermek için tekrar 1 ile daire simgesine basmanız yeterli.

Gönderilen içerik sohbette görüntülenmeyecek, bunun yerine 1 ve ardından “fotoğraf” kelimesi görüntülenecek ve onu görmek için sadece bir kez tıklayabileceksiniz. Bir kez görüldükten sonra bir daha görülemeyecek, ayrıca bu tür içerikler bize ulaştığında doğrudan cihaza indirilemez. Kaydetmek için ekran görüntüsü alabilirsiniz. 

YORUMLAR