WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği Türkiye’ye Açıldı

WhatsApp, çoklu cihaz desteği çalışmaları kapsamında beta sürecini Türkiye kullanıcıları için de aktif hale getirdi.

whatsapp çoklu cihaz
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Popüler mesajlaşma uygulamaları arasındaki WhatsApp bir süre önce çoklu cihaz desteğini sınırlı bölgelere sunmuştu. Beta aşamasında olan bu özelliğin birçok kullanıcıya dağıtılmaya başlandığı ortaya çıktı. Bu kapsamda Türkiye’de sınırlar arasına alınmış oldu.

whatsapp

Yeni gelen haberlere göre Türkiye’deki kullanıcılar da telefonlarında internet bağlantısına ihtiyaç duymadan WhatsApp’ı kullanma devam edebilecek. WhatsApp üzerinden biriyle konuşabilmek için web tarayıcılarından yararlanabilme imkanını bulunuyor.

Kullanıcılara çok fazla kolaylık sağlayan web sürümü için telefonunuzun internet bağlantısına erişimi olması gerekiyordu. İnternet kapalı olduğu zaman bilgisayar üzerinden anlık mesajlaşma uygulaması erişimi sağlanamıyordu.

Çoklu Cihaz Desteği Özellikleri

Çoklu cihaz desteği ile aynı anda en fazla 4 ikincil cihaz bağlantısı kurabiliyorsunuz. WhatsApp hesabınıza tek bir seferde yalnızca 1 tane telefon bağlayabilmeniz mümkün. WhatsApp hesabınızı kaydetmeniz ve kullanmayı düşündüğünüz yeni cihazlarınızı da telefonunuza bağlamanız gerek.

WhatsApp beta süreciyle beraber gelen çoklu cihaz desteğiyle eşleştirme imkanı da geldi. Böylelikle kullanıcılar telefonlarını bilgisayarlar ile eşleştirerek bağlantıda kalmaya devam edebiliyorlar. Bunun yanı sıra uygulama yeni özelliğiyle beraber mesajları doğrudan bilgisayara indirerek bağlantı kesilmesi gibi durumlardan da kurtulmuş oluyor.

Akıllı telefonlarınızı 14 günden fazla kullanmadığınız zaman bağlı olan cihazların bağlantıları devre dışı bırakılıyor. Popüler mesajlaşma uygulamasının şimdilik aldığı kararlar bu yönde ve özellikler son derece yeterli gözüküyor.

YORUMLAR