WhatsApp, Web Sürümü için Genel Beta Programını Başlatıyor

WhatsApp masaüstü sürümünü uygulaması herkese açık beta programı ile yeni özellikleri deneme imkanını kullanıcılara sunuyor.

whatsapp
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

WhatsApp masaüstü sürümü için herkese açık beta sürecine start verildi. macOS ve Windows kullanıcıları programa istedikleri şekilde kayıt yaparak yeni gelen özellikleri deneme imkanı elde edebiliyorlar. WABetaInfo tarafından yayınlanan haberlere göre WhatsApp, çoklu cihaz desteği üzerinde de çalışıyor.

Kullanıcılar programa kaydoldukları zaman resmi olarak beta test kullanıcısı olabilecekler. Bütün beta güncellemeleri ise otomatik olarak gelecek. Genel kullanıcılar için en son sürüm şimdilik 2.2133.1 olarak ortaya çıkıyor.

whatsapp

Beta sürecinde kullanıcılar sesli mesaj atarken dalga formlarını görebilecekler ve mesajı duraklatıp göndermeden önce sesi de dinleyebilecekler. Özelliğin iOS için WhatsApp uygulamasında geliştirilme aşamasında olduğu söyleniyor.

Çoklu Cihaz Desteği

Beta programındaki kullanıcılar WhatsApp ekibine hata raporu da sunabilecekler. Hatayı bildirebilmek için WhatsApp Masaüstü Ayarları kısmından Bize Ulaşın butonuna tıklayarak ekibin hatadan haberdar olmasını sağlayabilecekler.

Sürecin en dikkat çekici özellikleri arasında kullanıcıların akıllı telefona ihtiyaç duymadan WhatsApp’a bağlı kalabilmelerini sağlayabilecek çoklu cihaz uyumluluğu yer alıyor. WhatsApp, iPad uygulamasının lansmanı için de ayrı bir hazırlık yapıyor. Çoklu cihaz uyumluluğuyla kullanıcılar, telefonlarına ihtiyaç duymadan veya akıllı telefonlarının şarjı yokken de WhatsApp’a bağlanabilecekler.

YORUMLAR