WhatsApp, Yeni Bir Grup Simgesi Düzenleyici Üzerine Çalışıyor

WhatsApp, kullanıcıların emojileri ve çıkartmaları grup simgesi olarak ayarlamasına izin verecek.

whatsapp grup simgesi
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

whatsapp emoji güncellemesi

WhatsApp, çıkartmaları grup simgesi ve emoji olarak kullanmaya izin verecek. WABetaInfo’nun duyurduğuna göre  yeni grup simgesi düzenleyici özelliği, iOS için WhatsApp’ın beta sürümünde fark edildi.Özelliğin önümüzdeki haftalarda Android kullanıcıları için kullanıma sunulması bekleniyor. 

Grup simgesi için emojiler ve çıkartmalarla birlikte arka planı seçebileceksiniz. Grup resmini güncellemeniizii sağlayan menüde “Emoji ve Çıkartma” seçeneği mevcut olacak. Bu seçeneğe dokunarak, üzerlerinde Emoji ve Çıkartma yazan iki sekmeyi gösteren yeni bir sayfa göreceksiniz. Seçiminize bağlı olarak aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli emojiler/çıkartmalar içeren bir sayfaya götürerek tercih edilen sekmeyi seçebilirsiniz. Ayrıca yeni grup simgesinin dairesel bir önizlemesini de görebileceksiniz. Bu özellik artık iOS için WhatsApp’ın beta sürümünde kullanılabilir. Önümüzdeki haftalarda Android kullanıcıları için kullanıma sunulması muhtemel.

WhatsApp Çıkartma Oluşturmayı Kolaylaştırıyor

WhatsApp, resimleri sticker’a dönüştürme seçeneğini test ediyor. WABetaInfo’nun açıkladığına göre şirket, masaüstü uygulamasından fotoğraflarınızı sticker’a dönüştürmeye olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.  Facebook’un sahip olduğu anlık mesajlaşma platformu şu anda bu özelliği geliştiriyor ancak henüz beta test kullanıcıları için mevcut değil. WhatsApp, yeni özelliğin tüm masaüstü kullanıcıları için ne zaman yayınlanacağını resmi olarak açıklamadı. 

Yeni “Görüntüyü Etiket Olarak Gönder” özelliği kullanıma sunulduğunda kullanıcılar başlık çubuğunun yanında yeni bir çıkartma simgesi görebilecekler. Üzerine dokunulduğunda, WhatsApp normal fotoğraf yüklemesini çıkartma olarak gönderecek. Ayrıca kullanıcılar, daha önce gönderilmiş olan resmin bir çıkartma olup olmadığını da doğrulayabilecekler. Özellik, böylece  herhangi bir üçüncü taraf uygulaması kullanmadan bir görüntüden çıkartmalar oluşturmanıza yardımcı olacak. 

WhatsApp, daha iyi bir kullanıcı deneyimi iyileştirmek için düzenli olarak yeni özellikler ve güncellemeler yayınlar. Son duyurulan güncellemeler sesli mesajların deşifresini ve kaybolan mesajlarına dair. 

YORUMLAR