WhatsApp, İletilen Mesajlara Sınırlama Getirdi

WhatsApp, yeni bir özelliğini duyurdu. Yeni güncelleme ile birlikte mesajları iletme sayısı 5 ile sınırlandırılacak.

bilgi güvenilirliği
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Dünyanın en popüler çevrim içi mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın yeni güncellemesinin özellikleri belli oldu. Göze çarpan başlıca yenilik iletilen mesajlar ile alakalı. Daha önce bir mesaj 20 sohbete iletilebilirken bu  sayı 5’e düşürüldü. Şirket, bu yeni sınırlama ile yanlış bilgilerin yayılmasını önlemeye çalışıyor.  İletilen mesajlara işaret konulacak ve alıcılar bunu yalnızca 1 kere yönlendirebilecek. 

Facebook’un alt şirketi olan WhatsApp, yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek konusunda kararlı görünüyor. Sık iletilen mesajlar için de ayrıca doğrulama yapabileceğiniz bir büyüteç getiriyor. 

Hızlı Oturum Açma Özelliği: Flash Call

Bildiğiniz gibi kullanıcı WhatsApp’a giriş yapmaya çalıştığında, doğrulama için telefonuna 6 haneli bir kod gönderilir. Geçtiğimiz günlerde çoklu cihaz desteğini de duyuran ünlü mesajlaşma uygulaması, Flash Call özelliği ile bu yeniliği daha işlevsel hale getirmek istiyor. 

Sadece Android telefonlara gelecek Flash Call özelliği kapsamında  WhatsApp doğrulama amacıyla kullanıcıya bir flaş arama yapacak. Bu, kullanıcıların SMS doğrulama sürecinden daha hızlı oturum açmasını sağlayacak ve çoklu cihaz desteği kullanıma sunulduğunda ve kullanıcılar aynı anda birden fazla cihazda oturum açabildiklerinde faydalı olacak. 

WA-BetaInfo, şöyle bir açıklama yaptı: “WhatsApp telefon numaranızı arayacak ve ardından otomatik olarak aramayı sonlandıracak ve telefonunuzun kayıt defterindeki son telefon numarasının size 6 haneli kodu veren numaraya eşit olduğunu doğrulayacaktır.” 

Bu özellik isteğe bağlıdır. Kullanıcılar ister SMS isterlerse arama yoluyla alınan 6 haneli kodu onaylayarak WhatsApp’ta oturum açmaya devam edebilir. 

YORUMLAR