WhatsApp, iOS ve Android Cihazlar Arasında Sohbet Geçmişinin Taşınmasına İzin Verecek

WhatsApp, yeni güncellemesiyle kullanıcıları artık WhatsApp sohbet geçmişlerini iki işletim sistemi arasında taşıyabilecek.

işlemci arası geçiş
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Dünyanın en popüler çevrim içi mesajlaşma uygulamalarının başında gelen WhatsApp, işletim sistemleri arası geçişe izin verecek. Şu ana kadar Android-iOS telefon değişimlerinde WhatsApp sohbet geçmişini saklayamıyorduk. WABetaInfo kaynaklı yeni haber, bu durumun değişeceği yönünde. Ekran yakalama desteği ile görüşmelerin bir iOS sisteminden Android sistemine taşımanın yakında mümkün olacağını görüyoruz. Aynısı, Android’den iOS’a aktarmada da geçerlidir. 

beta uygulamasında mevcut

Aynı işletme sistemine sahip telefonlar arasında geçiş yaptığınızda konuşma geçmişinizi aktarabiliyorsunuz. Ancak bu güncelleme gelene kadar farklı sistemler arasında geçiş  mümkün değil. Yeni seçenek henüz resmi değil ve herhangi bir tarih işaret edilmedi.  Yine de şu anda uygulamanın beta sürümünde mevcut ve yalnızca iOS’tan Android’e aktarımlara izin verir. Bununla birlikte, iOS ve Android cihazların birbiriyle şu an göründüğü kadar uyumsuz olmadığını göstermek yeni ve gayetiyle iyi olacaktır. 

Haber, Telegram’ın WhatsApp’taki sohbet geçmişini pratik bir şekilde kendi platformlarına aktarmayı başarmasından daha mı zor bilemiyoruz ama gelişme herkesi memnun edecektir.

YORUMLAR