WhatsApp, 24 Saatte Kaybolan Mesaj Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp geliştirici ekibinin 24 saat içerisinde kaybolan geçici mesajlar üzerinde çalıştığı ve yakın zamanda bu özelliği hayata geçirecekleri ortaya çıktı.

whatsapp, kaybolan mesaj, mesajlaşma uygulamaları, facebook
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Son dönemlerde çok fazla tartışılıyor olsa da insanların en fazla kullandığı mesajlaşma uygulamaları arasında WhatsApp yer alıyor. Yeni gelen haberlere göre, WhatsApp platformunun farklı bir özellik üzerinde çalıştığı da ortaya çıktı. WABetaInfo tarafından keşfedilen yeni özellik, WhatsApp’ta kaybolan mesajlar özelliğinin kapsamının genişletilmeye çalışıldığını gösteriyor. Geliştirilme aşamasındaki özellik ile 24 saatte kaybolan mesaj özelliğinin geleceği söyleniyor.

Mevcut olarak 1 haftalık bir zaman içerisinde kaybolan mesajların, 24 saat içerisinde kaybolacağı bilgisi ortaya çıktı. Bu duruma göre kullanıcılar, özelliğin kullanıma açılmasıyla birlikte yapacakları ufak bir ayardan sonra mesajların sadece 24 saatte yok olmasını tercih edebilecekler. Elde edilen verilere göre kaybolan mesajlar özelliğinin 7 günlük süreyi 24 saate düşürmek yerine yeni bir seçenek olarak uygulamaya dahil edileceği de konuşuluyor.

WhatsApp’tan Resmi Bir Açıklama Henüz Gelmedi

WABetaInfo haberine göre yaklaşan özellik, gelen ve gönderilen mesajların 24 saat içerisinde sohbet üzerinden silinebilmesine imkan tanıyacak. Diğer yandan kullanıcılar bu özelliği bireysel sohbet ve grup mesajlaşmalarında kullanabilecekler. Özellik sayesinde depolama alanlarının daha iyi bir şekilde yönetilmesi de hedefleniyor.

WhatsApp cephesinden ise kaybolan mesajlar özelliğiyle ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Fakat geliştiriciler, bu özelliği en kısa süre içerisinde kullanıcılara sunacak gibi gözüküyor. WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan yeni özelliğin kullanıma hazır olduğu söyleniyor. Önümüzdeki dönemlerde gelecek güncellemeler ile iOS, Android ve masaüstü sürümüne özelliğin geleceği belirtiliyor.

YORUMLAR