WhatsApp “Sepetler” Anında Satın Alım İmkanı Sunuyor

WhatsApp'a alışveriş düğmesinin eklenmesinin ardından hem iOS hem de Android kullanıcıları için Alışveriş Sepetleri özelliği gelecek.

WhatsApp “Sepetler” Anında satın alım imkanı sunuyor
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

WhatsApp, platformda kolay alışveriş deneyimi için “sepetler” adlı yeni bir alışveriş özelliğini tanıttı. WhatsApp’taki “Sepete Ekle” özelliği, kullanıcıların kataloğa göz atmasını ve tek bir satıcıdan birden fazla ürünü dahil etmesini sağlıyor.

Ardından, kullanıcılar siparişi doğrudan uygulama üzerinden vermek için satıcıyla paylaşabiliyorlar. Alışveriş Sepetleri özelliği, hem iOS hem de Android kullanıcıları için WhatsApp’a Alışveriş düğmesinin eklenmesinden sonraki günlerde gelecek.

Uygulama, işletme hesaplarının adının yanında bir vitrin simgesi göstermeye başlayacak. Bu da kullanıcıların işletme tarafından yayınlanan kataloğa göz atmasını kolaylaştırıyor. Kullanıcılar kataloğa göz atarak alışveriş deneyimine anında başlayabilecekler.

Mobil cihazlardaki herhangi bir e-ticaret uygulamasında alışverişe benzer şekilde, WhatsApp artık kullanıcılara sepetlerine bir veya daha fazla ürün ekleme veya çıkarma seçeneği sunacak. Ayrıca, işletmelerin sipariş sorgularını takip etmelerine, müşterilerden gelen talepleri yönetmelerine ve satışları tamamlamalarına yardımcı olacak.

YORUMLAR