WhatsApp, Sesli Mesajlar için Oynatma Hızı Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp’ın yeni güncellemesi ile uzun sesli mesajları hızlı modda dinleyebileceksiniz.

WhatsApp Telegram'ın ses oynatma hızını kopyaladı
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Popüler çevrim içi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gizlilik sözleşmesinin gölgesinde yeni özellikler hazırlıyor. WABetaInfo’nun aktardığına göre sesli mesajların oynatma hızı ile ilgili bir yenilik üzerine yapılan çalışma şu anda test aşamasında. Güvenilir kaynaklardan biri olan WABetaInfo, genellikle görsel paylaşımı da yapardı ancak bu kez sadece bir bildiri var. 

WhatsApp'a bir Telgram özelliği geliyoe

Dolayısıyla sohbet ekranında nasıl görüneceğini şimdilik tarif edemiyoruz. Yine de bu hem Android hem de iOS işletimli telefonlar için bir sonraki güncellemede kullanıma açılacağı söyleniyor. 

Sesli mesajların oynatma hızının ayarlanmasına dayanan özellik WhatsApp için yeni olsa da rakibi Telegram’da 2 kat hızlı veya 2 kat hızlı biçimleriyle 2018 yılından beri kullanılabiliyor. Tam da bu sebeple haberin ana kaynağının Twitter paylaşımının altına “kopya” yorumları yazılmaya başlandı. 

WhatsApp’ın neredeyse her hafta bir yeni özelliği test ettiği veya yayınladığını duyuruyoruz. Bu uygulama  içi gelişim, gizlilik sözleşmesini kabul etmenin vaatleri olarak da okunabilir.

YORUMLAR