WhatsApp, Sohbet Yedeklemelerini Şifrelemek Üzerine Çalışıyor

WABeta Info, şifrelemeye yönelik yeni özelliği ortaya çıkardı. Yakın zamanda WhatsApp sohbet geçmişleri şifrelenebilecek.

whatsapp sohbetlerini şifreleyip drive veya icloud a yedekleme
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

WhatsApp, gizlilik güncellemeleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. Son sözleşmeyi kabul etmeniz halinde hem iOS hem de Android cihazlarınızla kullanabileceğiniz bu yeni özelliğe göre sohbet geçmişleriniz Google Drive veya Apple iCloud’a yedeklenecek. Bu yedeklemeler için de ayrıca şifre belirlenecek. WABetaInfo, ekran sızdırılan ekran görüntülerini yayınladı. Görseller, özelliğin kısa bir süre sonra sunulacağının ipuçlarını veriyor. 

whatsapp gizlilik güncellemesi

Elde edilen görüntülere göre WhatsApp sohbet yedekleriniz için kendi şifrelerinizi oluşturabileceksiniz ki sonraki yedeklemelerde de kullanabilesiniz. İşte bu noktada bir de uyarı ile karşı karşıyasınız. Oluşturduğunuz şifreler, tamamen sizin sorumluluğunuza bırakılacağı için unutulması halinde yedeklere ulaşamayacaksınız.

Bu arada sohbetlerinizi yedeklerken şifre kullanıp kullanmama tercihi size bağlı. Eğer şifre kullanmak isterseniz öncelikle hesabınızın açık olduğu telefon üzerinden bir doğrulama yapmanız gerekecek. Doğrulama tamamlandıktan sonra en az 8 karakterden oluşan bir şifre belirlemeniz istenecek. Şifreyi oluşturduktan sonra sohbet yedeklemek isterseniz yine önce bu şifreyi girip kilidi açmanız gerekecek. Böylece sohbet geçmişinizin ele geçirilmesinin önüne geçmek için bir adım atılmış olacak.

YORUMLAR