WhatsApp, “Son Görülmenizi” Belirli Kişilerden Gizlemenize İzin Verecek

WhatsApp, son görülmenizi belirli kişilerden gizleyebileceğiniz yeni bir seçeneği test ediyor.

whatsapp son görülme
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

WhatsApp, yıllar önce tanıttığı eski bir gizlilik ayarını yeniden gündemine getirdi.  Eğer testten geçerse “Son görülmenizi” herkesten gizlemenin yanında yalnızca belirli kişiler için görünür hale getirebileceksiniz. 

Bildiğiniz gibi WhatsApp şu anda yalnızca “herkes”, “kişilerim” ve “hiç kimse” arasında seçim yapmanıza izin veriyor. Şimdi, yeni bir “şunlar dışındaki kişilerim” seçeneği eklemeyi planlıyor. Dolayısıyla yeni gizlilik güncellemesi, uygulamada son görülme zamanlarından endişe duyan kullanıcılar için etkili bir değişiklik olacak. WABetaInfo’ya göre bu gizlilik ayarı profil resminiz ve ilgili bölümler için de işe yarayacak.

WhatsApp’ın gelecek güncellemesine dahil edilmesi beklenen bu yenilikle  son görülmenizi herkesten veya belirli kişilerden gizlerseniz, onların son görülmelerini de göremezsiniz. Güncellenen gizlilik ayarı şu anda iOS için WhatsApp’ta test ediliyor ancak WABetaInfo’ya göre Android’de de mevcut olması bekleniyor.

Android ve iOS Arasında Sohbet Geçmişi Aktarımı Resmileşti 

WhatsApp, bu ayın başlarında Android 10 ve üstü Samsung telefonlardan başlayacak şekilde sohbet geçmişini iOS’tan Android’e taşımaya izin vereceğini duyurdu. Sesli mesajlar, fotoğraflar ve videoların olduğu gibi aktarılabileceğini söyleyen şirket, arama geçmişinin yönlendirilemeyeceğini ekliyor. 

YORUMLAR