WhatsApp, Tablet Kullanıcıları için Yeni Bir Uygulama Geliştirdi

WhatsApp, yıllar sonra iPad ve diğer tabletlerde çalışan bir uygulama haline gelecek.

whatsapp ipad uygulaması
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Facebook’un popüler çevrim içi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yıllardır talep gören bir özelliği hayata geçireceğini açıkladı. Şu an test aşamasında olan çoklu cihaz desteği ile birlikte iPad ve diğer tabletlere uygulama olarak indirilebilecek. @WABetainfo tarafından Cumartesi günü atılan bir tweet , “çoklu cihaz 2.0”ın en son betaya dahil edildiğini belirtiyor. Bu özellik şu anda WhatsApp’ın tarayıcı ve masaüstü de dahil olmak üzere birden fazla cihazda kullanılmasına izin veriyor, ancak iPadOS’da kullanılan bir WhatsApp uygulamasıyla mevcut değil. WB, bir başka tweet’te, benzer bir çözümün Android tabletler için de planlandığını söyledi . Ancak olası bir yayın tarihinin detayları henüz bildirilemiyor.

Özelliğin ikinci nesil sürümü, bir tarayıcı kullanmak yerine çoklu cihaz desteğini etkinleştirerek iPadOS içinde de kullanılmasını sağlayacak. İPad sürümünün bağımsız çalışacağı iddia ediliyor, ancak konuşmaların iPhone ve iPad arasında senkronize edilmesi de gerekiyor.

Beta sürümünde belirtilse de henüz test için ayrı bir iPadOS uygulaması yok.Kaynak, beta sürümüne kaydolan kişilerin, test sırasında kullanıma sunulduğunda iPadOS uygulamasını otomatik olarak kullanabileceğini iddia ediyor.  

WhatsApp Web, uzun süredir akıllı telefon ekranındaki her mesaja cevap vermek zorunda kalmamanın pratik bir yolu oldu. Gelecek özellikle artık tabletler de iletişimin alternatif ve hızlı yollarından biri haline gelecek.

YORUMLAR