WhatsApp Web’de Görüntülü Konuşma Dönemi

WhatsApp akıllı telefon kullanıcılarının en çok rağbet gösterdiği iletişim uygulamalarının başında gelse de bilgisayar üzerinden kullanılan web sürümündeki eksiklikler ve gelmeyen yenilikler ile ilgili yoğun talep alıyordu. Yeni yılla birlikte müjdeyi veren WhatsApp, net tarih açıklamasa da bu yıl içinde web sürümü üzerinden sesli ve görüntülü konuşma özelliğinin kullanılabilir hale geleceğini duyurdu.

Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Pandemi dönemiyle birlikte gerek sosyal gerekse iş ve eğitim hayatının vazgeçilmez bir parçası haline gelen görüntülü konuşmalar Facebook, Google Meet, Zoom gibi platformlar aracılığıyla gerçekleştirilmeye devam ediyor. Geride bıraktığımız yıl sessizliğini koruyan WhatsApp ise yeni yılda, kullanıcılarının yoğun istekleri üzerine, ayrı bir pazar haline gelen bu video görüşme uygulamaları arasına rakip olarak gireceği müjdesini verdi.  

Dijital kullanıcıların en büyük iletişim kaynaklarının başında gelen WhatsApp artık web formuyla sesli ya da görüntülü arama yapılmasına imkan tanıyacak. Kullanıcıların tıpkı telefonda olduğu gibi aramayı kabul ve reddetme seçeneklerinin yanı sıra yanıt vermeden bırakma gibi bir seçenekleri de olacak. Müjdesi verilen bu özelliğin ne zaman tam anlamıyla kullanıma açılacağı ise merak konusu olmayı sürdürüyor. 

YORUMLAR