WhatsApp Güncellemesi: Android’e Yeni Emojiler Geldi

WhatsApp’ın yeni beta sürümüyle beraber birçok yeni emoji geldi. İlk etapta iOS için aktif edilen emojiler artık Android için de kullanıma alındı.

whatsapp, emoji
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Mayıs ayında Apple’ın iOS 14.5 güncellemesiyle bazı yeni emojiler kullanıma açılmıştı. Fakat bu emojiler Android kullanıcıları tarafından erişilebilir değildi. Bugün gelen haberlere göre WhatsApp’ın yeni beta sürümüyle beraber emojilerin Android kullanıcıları için kullanıma sunulduğu ortaya çıktı.

Emojilerin Yanında Pek Çok Özellik Sunuldu

WhatsApp geçtiğimiz günlerde Snapchat benzeri tek sefer görüntüle ve kaybolan fotoğraf gibi farklı seçenekleri kullanıcılara sunmuştu. Aynı zamanda çoklu cihaz desteği ve şifreli yedekleme gibi özellikler de çalışmaya başlamıştı. Şimdi ise beta sürümüne yeni emojiler getirerek yeni bir güncelleme ile tekrar gündeme geldi.

whatsapp

WABetaInfo tarafından yayınlanan rapora göre kullanıcıların emojilere erişim sağlayabilmesi için WhatsApp’ın sürümünü 2.21.16.10’a güncellemesi gerek. Güncellemeden sonra emojiler cihazlarda aktif hale geliyor.

Eklenen yeni emojiler için sistem genelinde destek sağlanabileceği de söyleniyor. Bu desteğin ise Android 12 ile geleceği düşünülüyor.

Bu yılın başında Apple, iOS 14.5’i kullanıma sunmuştu. Bu sistem ile beraber birçok yeni emoji gelmişti. Bu emojiler arasında ateşli kalp, nefes alan yüz ve Emoji 13.1 güncellemesinde yer alan bazı emojiler bulunuyordu.

iPhone kullanıcıları iOS 14.5 güncellemesinden sonra WhatsApp dahil olmak üzere klavyelerinde 217 emojiye erişebiliyordu. Android kullanıcıları da şu an WhatsApp emojilerine erişim sağlayabiliyorlar.

YORUMLAR