WhatsApp’a Kaybolan Mesaj Özelliği Geldi

Telegram ve Snapchat gibi uygulamalarda yer alan kaybolan mesaj özelliği yeni güncelleme ile WhatsApp platformuna da getirildi.

whatsapp kaybolan mesaj özelliği
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Snapchat ve Telegram’ın en beğenilen özellikleri arasında yer alan kaybolan mesajlar WhatsApp platformuna da geldi. Beta aşamasında olan bu özellik WhatsApp kullanıcıları tarafından uzun bir süredir bekleniyordu. Gizlilik sözleşmelerinden dolayı kullanıcılarının bir kısmını Telegram’a kaptıran WhatsApp, gözleşmenin gönüllülüğe bağlı olarak yapılabileceğini de paylaşmıştı.

Kendisini sürekli geliştirmeye devam eden WhatsApp kullanıcıları kendisini silen mesajlardan yararlanmaya başlayabilecekler. Mesajlar temelde iki taraf için kaybolacak olsa da otomatik olarak silinmeden önce ekran görüntülerini alabilmek ya da yalnızca mesajları kopyalamak da mümkün durumda.

Beta Sürecinde

Yeni özellik ile beraber kullanıcılar gönderdikleri özel mesajların belirli süre sonra kaybolmalarını talep edebilecekler. Açıklamalara göre bu özellik 90 gün, 1 hafta ve 24 saat gibi üç ayrı seçenek ile kullanıcılara sunuluyor. Özelliği aktif hale getirdiğiniz zaman karşı tarafa bildirim gidiyor.

whatsapp

Beta sürümünde ilerleyen bu özelliğin kısa süre içerisinde tüm kullanıcılar için aktif hale getirilmesi bekleniyor. Yeni özelliğin detaylarının ortaya çıkmaya devam etmesiyle beraber kullanıcıların bu özellikten son derece memnun olduğu da ortaya çıkıyor.

Gizliliğe önem veren WhatsApp kullanıcılarının Telegram gibi alternatifleri denemesinden dolayı yenilikler getirmeye hazırlanan WhatsApp’ın silinen mesajlardan sonra bu konuda yeni girişimlerde bulunabileceği de söyleniyor. Ancak şimdilik bu yenilikler ile alakalı herhangi bir bilgi yer almıyor.

YORUMLAR