Whatsapp’ın “Sessiz Video” Özelliği Test Aşamasında

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, videolarla ilgili çok kullanışlı bir güncelleme getiriyor.

Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

WhatsApp Web’in görüntülü ve sesli aramaya açılacağı haberini duyurmuştuk. Platform bu kez de beta uygulaması üzerinden testini gerçekleştireceği bir özelliği sundu.

Son olarak 2.21.3.13 güncellemesini yayınlayan WhatsApp, Android beta versiyonunu kullanan üyelerine uzun bir aradan sonra yeni özelliğini sunuyor. Mesajlaşma uygulamasının beta versiyonuna getirilen “sessiz video” ile kullanıcılar, bir videoyu başkasına gönderirken seçimleri doğrultusunda sesini kapatabilecekler. Son derece kolay bir şekilde kullanılabilen özelliğin de olduğu güncelleme yavaş yavaş kullanıcılara dağıtılıyor.

Mute video (sessiz video) olarak isimlendirilen bu özellikle birlikte WhatsApp videolarını sessiz olarak aktarmak mümkün olacak. Videoları sessize almak için göndermeden önünüze çıkan ekrandaki ses imgesini pasifleştirmeniz yeterli olacak. Bu özelliği kullanırsanız ses gönderilmeyeceği için de mobil verinizden daha az harcama yapmış olacaksınız. Ayrıca bu özellik ile arka plan gürültülerinin de önüne geçilebilecek ve ani tiz seslerle paniklemeniz engellenmiş olacak. Her gün daha fazla beta kullanıcısına ulaşan özellik telefonunuza bugün değilse yarın gelecektir. Beta kullanıcılarına ulaştıktan sonra işler istenildiği gibi ilerlerse özellik tüm kullanıcıların hizmetine açılacak. Eğer beta kullanıcısı değilseniz özelliğin herkese açılmasını beklemelisiniz.

YORUMLAR