Apple Watch’un Aksesuar Üreticisi Wristcam 25 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Apple Watch lansmanıyla birlikte adını duyuran Wristcam, yeni bir yatırım aldı.

apple aksesuar girişimi
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Teknoloji devi Apple’ın giyilebilir teknoloji üzerine çalışmaları devam ederken bu alandaki en hızlı gelişmeler Apple Watch isimli saatinde görülüyor. Son lansman ile birlikte birçok girişim, saat için kılıf, kordon gibi aksesuar üretimine başladı. Bu girişimlerden birisi de Wristcam. Firma, ürettiği kayış ile saate kamera eklenmesini sağlamıştı. Böylece Apple Watch’larınız ile 4K çözünürlüklü fotoğraf ve videolar çekebileceksiniz. Gelişmekte olan girişim, son gelişmeleri takiben 25 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. 

Marker LLC liderliğinde gerçekleştirilen yatırım turunda elde edilen 25 milyon dolarlık fonla birlikte şirket, 2012’den bugüne dek topladığı toplam yatırım geliri 100 milyon doları aştı. Wristcam, yeni yatırımın üretim sürecini hızlandırmada ve AR-GE araştırmasında kullanılacağını açıkladı. Şirketin yakın gelecekteki hedeflerin birisi de yeni pazarlara açılmak.  

Wristcam for Apple Watch, üzerinde iki kamera bulundurmanın yanında sadece 23 gram ağırlığa sahiptir ve Siri ile entegre çalışabilir. Şirketin kamera kalitesini göstermek için yayınladıkları videoyu aşağıya bırakıyoruz.

YORUMLAR