Köpek Dostlarını Bir Araya Getiren Girişim WufWuf, 275 Bin Euro Yatırım Aldı

Türk girişimi olan ve Londra’da kurulan WufWuf uygulaması, Teknasyon tarafından 275 bin Euro ara yatırım aldığını duyurdu.

köpek abonelik sistemi
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Türk girişimciler Caner Bayraktar ve Umut İlhan tarafından 2018 yılında kurulan ve Türkiye’de HavHav adı ile hizmet veren WufWuf, Teknasyon tarafından 275 bin Euro ara yatırım aldı. Ünlü girişim geçtiğimiz ağustos ayında Teknasyon’dan bir yatırım daha almıştı.

2020 yılının ikinci yarısında gelirini 4 katına çıkardığını duyuran WufWuf, Birleşik Krallık’ta hizmet sunmaya başladıktan sonra 2020 yılında 33 ayrı ülkeye açılmıştı. WufWuf’un şu an bütün Avrupa  Birliği ülkelerinde aboneleri bulunuyor. Ülkelere ise 60 binin üzerinde köpek ürünü satılıyor.

Hedef Avrupa’da Genişleyerek Amerika’ya Açılmak

WufWuf CEO’su Umut İlhan, Türkiye için pet sektöründe büyük fırsatlar olduğunu söylüyor. Maliyetlerin Çin ile rekabet edebildiğini ve Avrupa ile serbest ticaret anlaşması sayesinde vergisiz ticaret yapabildiklerinin de altını çizdi. WufWuf’un tek bir üründen on binlerce alım yaptığını, ilk dönemlerde ürünlerini Çin’de ürettiklerini söyledi. Daha sonraki dönemlerde Türkiye’deki tekstil üreticilerine giderek denemelere başladığını da belirtiyor. İlhan, iyi sonuçlar aldıktan sonra üretimi tamamen Türkiye’ye doğru çevirdiklerinin de altını çizdi .

Amerika’ya açılmak için planları olduğunu söyleyen İlhan, Almanya bölgesinde lokalize olabilmek için girişimlere başladıklarını da söyledi. Yakın zamanda WufWuf GMBH’nin kurulacağını da duyuruyor. Yatırım firmaları ile görüşmelere devam eden WufWuf ekibi, bu yıl içerisinde 1,5 milyon Euro daha yatırım alarak Avrupa’da genişlemek ve ilerleyen yıllarda Amerika’da başarılı işler yapmak istediklerini de söylüyor.

Önceki Yatırımdan Sonra Her Ay Yüzde 10 Üzerinde Büyüme Elde Edildi

Teknasyon CIO’su Onur Kurugöl WufWuf için yaptıkları devam yatırımı ile alakalı olarak, ‘’WufWuf’a 2020 yılının ağustos ayında ilk yatırımı yaparak anlaşma imzalamıştık. WufWuf o günden beri başarılı bir şekilde büyüme grafiği çiziyor. Yatırım sonrasında her ay yüzde 10 üzerinde büyüme elde ederek, Birleşik Krallık’ın ilk sıradaki köpek odaklı kutu abonelik girişimi olmayı da başardı. WufWuf’un başarılarını devam ettirebilmesi için onlara destek olmak adına ikinci yatırımımızı da yaptık. Bu yatırımlar bizleri oldukça heyecanlandırıyor.’’ açıklamalarını yaptı.

WufWuf ile birlikte aynı zamanda teknoloji platformu olan Tam İndir’in kurucusu Caner Bayraktar, Teknasyon için, ‘’Teknasyon bizlere finansal destek vermekten çok daha fazlasını ifade ediyor. Rockads programı ile dijital reklam sektöründeki bütün tecrübelerini bizlerle paylaşıyorlar. Müşteri destek platformu olan Desk360’ı kullanımımıza da açtılar. Ne zaman destek istesek sonsuz bir şekilde bizlere destek veriyorlar. Teknasyon, Türkiye’den çıkan yeni girişimler için de oldukça değerli bir kaynak.’’ dedi.

YORUMLAR