Yandex, Çevrim içi Moda Perakendecisi KupiVIP’i Satın Alıyor

Yandex, yeni yaptığı açıklamada online moda perakendecisi olan KupiVIP’i satın alacağını ve Yandex.Market’e entegre edeceğini kullanıcılara duyurdu.

yandex, kupivip
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Yandex’in bugün yaptığı açıklamalarda online moda perakendecisi olan KupiVIP’i satın alacağı ve Yandex.Market’e entegre edeceği ortaya çıktı. Açıklamalara göre bu anlaşma, KupiVIP ekibinin uzun yıllara dayanan tecrübesiyle Yandex.Market’in giyim, ayakkabı ve aksesuar pazarına girişini de hızlandırmaya başlayacak.

Anlaşmanın mali şartlarıyla ilgili henüz bir açıklamada bulunulmadı. Fakat Yandex’in bu yıl e-ticaret için 400 ile 500 milyon dolar harcama yapacağı söylenmişti. Yandex, anlaşmanın düzenleyici onaylarına tabi olduğunu ve satın alma işlemlerini 2021 yılının üçüncü çeyreğinde tamamlamayı planladıklarını söyledi.

Yandex.Market’i 17 Milyonu Aşkın Kişi Ziyaret Ediyor

İlk etapta Market ve KupiVIP’in paralel olarak gelişeceği, fakat kademeli olarak hizmetlerin entegre edileceği söyleniyor. Anlaşmadan bir süre sonra KupiVIP ürünleri Yandex’in pazarında da yer almaya başlayabilir. Aynı zamanda mağazada Yandex Plus bağlantısı da olacak. Böylelikle siparişler Yandex’e ait teslimat noktalarından alınır hale gelecek.

KupiVIP online mağazaları 2008 yılında kurulmuştu. 1000’i aşkın moda markasının ayakkabı, giyim ve aksesuarlarını sunan marka, 3000’den fazla Rus ve yabancı tedarikçi ile iş birliği içerisinde. Aynı zamanda Moskova bölgesinde ise yıllık 9 milyondan fazla sipariş gönderiliyor. Mağaza Rusya bölgesi dışında Belarus ve Kazakistan bölgesinde de hizmet veriyor.

Yandex.Market normal perakende mağazalarının ve online mağazaların sunduğu ürünleri gösteren ünlü bir platform olarak öne çıkıyor. Yandex.Market, her ay 17 milyonu aşkın kişi tarafından aktif bir şekilde ziyaret ediliyor.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir