Ev Jimnastiğini Yapay Zeka ile Birleştiren Tempo, 220 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Tempo, C Serisi yatırım turunda 220 milyon dolarlık yeni fon elde ettiğini açıkladı.

3D sensör teknolojisi
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

2020 yılında piyasaya sürülen Tempo, evde kişisel jimnastik eğitimini daha verimli hale getirmek için kullanıcıların hareketini analiz eden 3D sensörlere sahip, yapay zeka destekli bir ev fitness sisteminin üreticisi. Son yatırım turu,   Steadfast Capital Ventures, DCM, General Catalyst, Norwest Venture Partners ve Bling Capital’in katılımıyla SoftBank Vision Fund 2 tarafından yönetildi. Finalde 220 milyon dolarlık yeni yatırımın sahibi olan Tempo’nun bugüne kadarki finansmanı yaklaşık olarak 300 milyon dolara çıktı. Şirket yeni yatırımı, Tempo’nun sınıf kategorilerini ve içeriklerini genişletmek için yapay zeka üzerinde kullanılacağını söyledi. Yatırım turunun lideri SoftBank’ın  Yatırım Danışmanları Yönetici Ortağı Jeff Housenbold, “Moawia ve Tempo ekibiyle, insanların evde fitness yolculuklarında ilerlemelerine yardımcı olma isteklerini desteklemek için ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Tempo, formunuz ile ilgili gerçek zamanlı dönüşler yapar. Yapay zeka desteği ve 3D sensör teknolojisi sürekli iyileştirilmesi için yeni finansmanlara ihtiyaç duyuyor. Şirket, kısa süre önce de eğitim deneyimini en iyi şekilde tamamlamak ve eksiksiz, evde spor salonu ve kişisel antrenör deneyimi sunmaya devam etmek için donanım, yazılım ve içerik tekliflerinde büyük genişletmeler yaptığını duyurmuştu. Piyasadaki şu son 1 yılında büyük bir ivme kazanan Tempo, satışlarının 10 kat arttığını ve hiç üyelik iptalinin yapılmadığını açıkladı. 

Ünlü spor girişiminin kurucusu ortağı ve CEO’su Moawia Eldeeb, “Tempo, en gelişmiş ve çok yönlü teknolojinin kişisel eğitim deneyimini yeniden tanımlayarak insan potansiyelini ortaya çıkarabileceği öncülüyle başlatıldı. Bugün, yapay zekamız 3B sensörleri kullanıyor ve kullanıcılarımıza mümkün olan en etkili ve kişiselleştirilmiş antrenmanları sağlamak için 40 bin saatin üzerinde 5 milyonundan fazla egzersiz için eğitiliyor. ” açıklamasında bulundu.

Tempo Studio, kendi web sitesinden ve BestBuy üzerinden 2.495 dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor. Aylık 39 dolarlık üyeliklerde canlı derslere ve fitness eğitimine imkan tanıyor. Şirketin ürünleri bu sonbahardan itibaren Best Buy mağazalarında olacak.

YORUMLAR