Mansur Yavaş’tan Ankara’ya Özel Yemek Platformu: Lezzet Ankara

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2020 yılının ilk çeyreğinden beri yaşanan pandemi sürecinde ekonomik kayıplar yaşayan esnafa destek olmak amacıyla belediye bünyesinde yeni bir girişim başlattı. Yemeksepeti kurucusu Nevzat Aydın’dan yeni rakibine ilk yorum gecikmedi.

lezzet ankara yemeksepeti
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Covid 19 pandemisi süresince sürekli maddi kayıp yaşayan esnafa destek vermek için geliştirdikleri Lezzet Ankara projesini girişimini duyurdu. 

Bildiğiniz gibi pandemi sürecinin 2. yılının içindeyiz ve esnaf, kısıtlamalar dolayısıyla maddi açıdan çok zor zamanlar geçirmeye devam ediyor. Gıda sektöründeki esnaf, Yemeksepeti, Getir gibi yemek platformları aracılığıyla müşterilere ulaşıp sipariş alabiliyordu. Bu platformlar esnafa bir anlamda destek olsa da Mansur Yavaş kendi şehri için koşulları daha iyi hale getirmek istiyor. 

Yemeksepeti ve Getir Yemek benzeri olan Lezzet Ankara’ya şehirdeki işletmeler ücretsiz bir şekilde kayıt yaptırabiliyorlar. Girişimin, yarar sağlama noktasındaki samimiyeti ise 0 komisyon ile çalışmasından belli oluyor. İşletmeler, yapılan satışlardan platforma herhangi bir pay vermeyecekler. Dolayısıyla, kullanımı artarsa esnafa büyük faydası dokunacak.

Mansur Yavaş, Lezzet Ankara projesini Twitter’dan:

Esnafımızın alın terini korumak adına %0 komisyonla “Lezzet Ankara” var.

İşletmelerimizin menülerini sisteme girmesinin ardından portalımızı sizlerle buluşturacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.” metniyle duyurdu. 

Yemeksepeti’nin kurucu CEO’su Nevzat Aydın, yeni girişimle alakalı ilk yorumu yapmakta gecikmedi. Mansur Yavaş’ın Twitter paylaşımının altına bıraktığı yorumda “Dünyada bir ilk olmuş başkanım. Rekabet güzel şey. Sizi seviyoruz.” yazdı. Lezzet Ankara üzerinden satış yapmak veya sipariş vermek isteyen Ankaralılar buraya tıklayarak web sitesini ziyaret edebilir.

YORUMLAR