Yemeksepeti Fintech Şirketi’nin Başına Serkan Yazıcıoğlu’nu Getirdi

Yemeksepeti, Fintech çalışmalarının liderliğine üst düzey bir atama gerçekleştirdi. BKM Pazar Geliştirme Komitesi Başkan Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu, artık Yemeksepeti’nde.

yemeksepeti fintech şirket transferi
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Serkan Yazıcıoğlu, uzun süredir Türkiye’nin önemli ödeme sistemi şirketlerinden BKM’de görev alıyordu. Son olarak yönetim kurulu üyesi olan Yazıcıoğlu, görevinden ayrıldığını duyurdu. Yine kendi açıklamasında Yemeksepeti’nin kurduğu Fintech şirketinde Genel Müdürlük görevinin üstleneceğini belirtti.

Fintech şirketi yalnızca Yazıcıoğlu için değil Yemeksepeti için de yeni bir macera olacak. Geçtiğimiz yıllarda platformuna Cüzdan kısmı ekleyen şirket, önümüzdeki zamanlarda bu alanı daha etkili hale getirebilir. Serkan Yazıcıoğlu’nun yöneticiliğiyle yeni Fintech şirketi, kendi tokenlerini geliştirmek gibi finansal teknolojiler üzerinde de çalışabilir. 

Serkan Yazıcıoğlu’ndan Yazılı Açıklama

Serkan Yazıcıoğlu, konuyla ilgili LinkedIn üzerinden şu yazılı açıklama metnini yayımladı: 

“2012 Temmuz ayında dahil olduğum Bankalararası Kart Merkezi (BKM)’den bu hafta itibarıyla profesyonel anlamda ayrıldım. Yeni rotam Yemeksepeti Fintech çalışmalarının liderliğini yapmak olacak.

2012 öncesinde BKM Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmak, son 9 senesi Başkan Yardımcısı olmak üzere aralıksız 14 sene üyesi olduğum Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Pazar Geliştirme Komitesinde bulunmak benim için gurur verici çalışmalar oldu.

Ancak en büyük gurur 9 sene boyunca BKM’de birlikte görev aldığım takım arkadaşlarım ve Yönetim Kurulu Üyelerim ile aynı gemide yer almak ve onlar ile birlikte ödeme sistemlerinin her alanında başarılı projelere imza atmak oldu. Türkiye’nin ilk dijital cüzdanı #BKMExpress, Türkiye’nin Ödeme Yöntemi #TROY başta olmak üzere birlikte yola çıktığımız ve desteklerini her zaman hissettiğim Üyelerimize, iş ortaklarımıza, BKM Express iş yerlerine ve tabii ki BKM’de birlikte çalıştığım tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Bundan sonra Delivery Hero ve Yemeksepeti markalarının global ve yerel perakende ve ödeme sistemleri tecrübesi ile Fintech alanındaki çalışmalarının bir parçası olacağım.

Bu yeni yolculuğumda tekrar birlikte olmak ve görüşmek üzere.

Sevgi ve Saygılarımla,”

YORUMLAR