Yemeksepeti, Marketyo’yu Satın Aldı

Yemeksepeti, mahallenizden alışveriş yapmanızı sağlayacak yeni eklentisi “Mahalle” için Marketyo’yu satın aldı.

yemeksepeti satın alma
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Türkiye’nin hızlı yemek servisinde öncü girişimi Yemeksepeti, yerli girişim Marketyo’yu satın aldı. Şirket, bu stratejisini yakında hizmete sunacağı Yemeksepeti Mahalle için kullanacak. Getir Çarşı’yı anımsatan Yemeksepeti Mahalle için esnaf başvuruları açıldı. Ön başvuru yapmak için mahalle.yemeksepeti.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Nevzat  Aydın, yeni girişimleri ile ilgili verdiği demeçte şunları söyledi: “Yemeksepeti Mahalle ile kullanıcılarımıza mahallelerindeki esnaflardan ve yerel market zincirlerinden istedikleri ürünlere kolaylıkla ulaşmalarını sağlamakla kalmıyoruz, aynı zamanda esnafı da dijitalleştirerek yerel ekonomiye katkı sağlamayı hedefliyoruz.” 

Nevzat Aydın: “Marketyo uzun süredir dikkatimizi çeken bir uygulamaydı.”

Kurucu CEO Nevzat Aydın, “Yemeksepeti Mahalle ile kullanıcılarımıza mahallelerindeki esnaflardan ve yerel market zincirlerinden istedikleri ürünlere kolaylıkla ulaşmalarını sağlamakla kalmıyoruz, aynı zamanda esnafı da dijitalleştirerek yerel ekonomiye katkı sağlamayı hedefliyoruz. Marketyo uzun süredir dikkatimizi çeken bir uygulamaydı. Marketyo’nun hedeflerimizle uyuşan doğru organizasyon yapısı ve sistemlerindeki çok sayıda yerel marketi Yemeksepeti kullanıcılarına ulaştırabilecek olmamız satın alma kararını olumlu etkiledi. Bu satın alma ile birlikte Marketyo ekibi Yemeksepeti’nin bir parçası olacak. Yemeksepeti’nin Türkiye’den yaptığı bu satın alma Türk e-ticaret sektörünün en önemli yatırımlarından biri olarak önemli bir örnek teşkil ederken, Türkiye’de girişimciliğin değerlenebildiğini gösterebilmek açısından da genç girişimcilere ilham verecektir. Yeni dönem için heyecanlıyız.” açıklamasında bulundu. 

Özer Fırat: “Bu noktada gerçekleştirilen satın alma konusunda çok heyecanlı ve gururluyuz.”

Maketyo CEO’su Özer Fırat, satın alma sonrası yaptığı açıklamada, 

“Yemeksepeti sektörünün kurucusu ve fark yaratan bir şirket. Bu noktada gerçekleştirilen satın alma konusunda çok heyecanlı ve gururluyuz. Yıllardır yerel market zincirleriyle bir aile olduk ve şimdi onlarla daha büyük bir iş birliğine girebilme şansına sahibiz. Yemeksepeti’nin bilgi birikimi ve kaynakları ile yerel zincirlerin büyümesinin önemli ivme kazanacağına eminiz. İş ortağı marketlerimizle birlikte yeni dönemde yapabileceklerimiz bizi çok heyecanlandırıyor. Bu vesileyle, yarattığı başarı hikayesiyle Türkiye’de çok önemli bir yeri olan ve tüm girişimcilere ilham veren Nevzat Aydın’a ve Yemeksepeti ailesine teşekkür ediyorum.” dedi.

2015 yılında kurulan Marketyo, Market zincirlerinin dijitalleştirilmesine katkıda bulundu. Ancak geçtiğimiz yıl kendi plaltformunu kurdu ve perakende uygulamaları arasında üst sıralara çıktı. “Bildiğin market” sloganıyla Türkiye’nin 60 farklı şehrinde 2 binden fazla market noktasıyla hizmet  verdi.

YORUMLAR