Yeni iPad Mini’den Haber Var

Tasarım açısından yeni iPad modelleri ile benzer olabileceği söylenen iPad Mini, ince çerçeveli tasarımıyla piyasaya gelmeye hazırlanıyor.

ipad mini, apple, ipad
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Apple’ın M2 işlemcisinin 2022 yılının ilk yarısında yeni model MacBook Air ile ortaya çıkacağı geçen haftalarda ortaya çıkmıştı. Bloomberg tarafından yayınlanan yeni raporlara göre iPad ailesinin en sevilen üyeleri arasındaki iPad Mini’nin bu yıl karşımıza çıkabileceği bilgileri verildi.

Tasarım anlamında yeni iPad modellerine benzer özelliklere sahip olabileceği söylenen iPad Mini modeli, ince çerçeveleriyle de dikkat çekecek gibi gözüküyor. Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen yeni iPad Mini tasarım anlamında büyük değişiklikler yaşayacak.

Yeni iMac Haberler de Geliyor

Apple ile ilgili yaptığı tahminleriyle dikkat çeken analist Ming-Chi Kuoi, geçen yılın Mayıs ayında yeni iPad Mini modelinin 8,5 ile 9 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olabileceğini de söylemişti. Bloomberg raporlarında yer alan bilgilere göre yeni iMac modellerine ait ufak tefek ipuçları da verildi.

Yeni iMac modellerinin 27 inçten daha büyük bir ekrana sahip olabileceğini söyleniyor. Ayrıca yeni iMac modelinin M1X veya M2X işlemcisine sahip olabileceği de belirtiliyor.

YORUMLAR