Yeni Rakı Global’den Çok Konuşulan Reklam: Burası İstanbul

Reklam ajansı BLAB tarafından hazırlanan Yeni Rakı Global reklamı yayına girdi.

Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Yeni Rakı Global, son reklam filmi ile sosyal medyada en çok konuşulanlardan biri oldu. Almanya için çekilen reklam filminin ana temasını İstanbul’un oluşturması hem Almanya’da hem de Türkiye’de izleyicileri zaman yolculuğuna çıkarıp hüzünlendirdi. 

“Burası İstanbul, tekle duble arası…” cümlesiyle açılan ve Nejat İşler’in seslendirdiği reklam filminde Almanya’da arkadaşlarıyla buluşan bir kişinin Yeni Rakı bardağında İstanbul derecesini görmesiyle buradaki anılarına dalması şeklinde kurgulanmış. Bir kısa filmi andıran reklamda mekan olarak Beyoğlu ve Karaköy’ün seçildiği reklamda yine yurt dışında İstanbul’un sembollerinden olan kedi, sarı dolmuş ve iki kıta arasındaki şehir kalıbı kullanılmış. Yeni Rakı bardağında tek ve duble arasının İstanbul olarak seçilmesi de yine iki kıta arasındaki konumunu vurgulamak için yapılmış olsa gerek. 

Pandemi döneminde İstanbul’da yaşayanlar dahi kullanılan mekanlarda rahatça dolaşamıyor, karşılıklı oturamıyor olmanın duygusallığıyla reklam filmini arkadaşlarıyla paylaştı.

YORUMLAR