Estetik Pazaryeri Yeniben 500 Bin TL Yatırım Aldı

Doktorlar ile hastaları buluşturan estetik pazaryeri Yeniben, 500 bin TL yatırım aldı.

ilk estetik pazar yeri
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

2016 yılında, Ahmet Fırat tarafından İstanbul’da kurulan çevrim içi estetik ağı Yeniben son yatırımını Burak Şen ve Keiretsu Forum Türkiye’den aldı. İki melek yatırımcıdan toplam 500 bin TL gelir elde eden Yeniben, Türkiye’nin tek estetik pazaryeridir. Şu anda 5 bin aktif, toplamda 30 binden fazla kullanıcısı var. İçerisinde 500’den fazla doktor ve klinik bulundurmanın yanı sıra 50’den fazla kozmetik markası ile de ortaklığı mevcut. 

Kurucu Ahmet Fırat, yer aldıkları sektör ve misyonları hakkında şöyle bir açıklama yaptı: “Estetik sektörünün online’daki bilgi kirliliğini yok ederek, hastaların kendileri için doğru doktor ve tedaviyi bulmasına destek olmak ve Türkiye’nin bu alanda güvenilir bir adresi olarak Newlyme markamız ile yurtdışı hastanın da güvenle kullanabileceği rehber görevi görmek hedefiyle üç yıl önce yola çıktık. 

Sadece estetik alanında hizmet vermemiz, sağlık turizmini odağımıza almamız ve pazaryeri modelimiz bizi Türkiye’deki, lokasyon avantajımız da dünyadaki rakiplerimizden ayırıyor. Yeniben olarak başlıca hedeflerimiz, estetik dendiğinde Türkiye’de ve dünyada akla ilk gelen mecralardan olmak ve Türkiye’nin sağlık turizmindeki gelişimine katkıda bulunmak. Melek yatırımcı Burak Şen ve Keiretsu Forum Türkiye’den aldığımız yeni yatırımla hedeflerimiz doğrultusunda yürümeye devam edeceğiz”

YORUMLAR