Yolda 1.9 Milyon Dolar Yatırım Aldı

KOBİ’ler başta olmak üzere işletmelerin karayolu taşımacılık süreçlerini dijitalleştiren Yolda, ilk yılında ikinci yatırımını da tamamlayarak gündeme geldi.

yolda yatırım turu
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

KOBİ’ler ve diğer işletmelerin karayolu taşımacılık süreçlerini dijitalleştiren Yolda, ilk yılında 1.9 milyon dolar tutarındaki ikinci yatırım turunu sonuçlandırdı.

Avusturya merkezli ve hızlı büyüyen startuplara yatırım yapan Speedinvest’in liderliği üstlendiği yatırım turuna, Collective Spark ve tüm melek yatırımcılar dahil oldu. Güçlü bir Seri A yatırım turuna hazırlanan Yolda, 1 yılda toplam 2.7 milyon dolara ulaşmayı başardı.

Dijitalleşme Adımları Güçlendiriliyor

Yolda Kurucu Ortağı ve CEO’su Volkan Özkan, ‘’Bütün mevcut yatırımcıların yatırıma dahil olması bizler için çok önemliydi. Yeni yatırımcıların da bize, globalleşme yolculuğunda güç vermesini bekliyoruz. İlk yılımızda parsiyel taşımacılıkta önemli hacimlere ulaşmayı başardık. Yeni yatırım ile beraber hedefimiz hizmet alanlarımızı tam kamyon yükü çözümleriyle genişleterek ortalama 10 kat büyümek. Avrupa başta olmak üzere uluslararası alanlarda faaliyet gösteren bir firma olmayı da hedefliyoruz.’’ ifadelerine yer verdi.

Kurucu ortak ve CTO olan C. Murad Özsert ise, ‘’Yeni yatırımımızla beraber veri odaklı bir girişim olarak, yeni teknolojiler geliştirmek, otomasyon ve operasyonel verimliliği de yükseltmek istiyoruz. Geliştirdiğimiz teknoloji ve çözümlerle yalnızca müşterilerimizin gözünde değil, sektörde de dijitalleşme öncüsü olmayı planlıyoruz.’’ dedi.

Dinamik ve hızlı yapısıyla dikkat çeken Yolda, uzman ekibi ile B2B iş ortakları için tüm lojistik operasyonu uçtan uca yönetiyor. Lojistik sektörünün dijital dönüşümüne yardımcı olan Yolda, aynı zamanda paylaşım ekonomisi odaklı hareket ederek, bireysel taşıyıcılara da destek sağlıyor.

YORUMLAR