YouTube, Mobil Cihazlara Yeni Analizler Ekliyor

YouTube Studio’nun masaüstü özellikleri mobil cihazlara taşınmaya devam ediyor. Yeni adım ile trafik ve gelir verileri de mobil üzerinden takip edilebilecek.

youtube mobil yeni veri özellikleri
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

YouTube, içerik oluşturucuların işini kolaylaştırmak için hareket etmeye devam ediyor. Son olarak Topluluk Gönderisi paylaşımı için 1000 abone şartını 500’e düşüren platform, bu kez Studio kısmındaki yeniliği ile gündemimizde. İçerik üreticileri artık, YouTube Studio’nun mobil cihazlardaki sürümünden trafik ve gelir verilerine ulaşabilecek. 

Trafik ve gelir verileri, son gelişmeye kadar sadece masaüstünde kullanılabilen özelliklerdi. 

Her şeyin daha da hızlı yaşandığı dünyamızda bu analizlere hareket halindeyken de ulaşabilmek zamandan kazandıracaktır. Studio Mobil uygulaması üzerinden “Gelir” sekmesi altında iki yeni rapora erişebileceksiniz: Aylık Gelir Raporu ve İşlem Gelir Raporu!

Aylık Gelir Raporu

Aylık Gelir Raporu, aydan aya perfomansınızı karşılaştırabilmeniz için geçmiş verilerle birlikte sunulur. Bu sekmede, geçerli aya ilişkin karşılaştırmalı tahmini gelirinizi görebilirsiniz. 

İşlem Geli Raporu 

İşlem Geli Raporu ise kanal üyeliklerini, Super Chat, Super Stickers ve aboneler tarafından elde edilen ek gelirinizi görebilmenizi sağlar. 

Mobil’de 2. Yenilik: Trafik Kaynakları Performans Raporu

Önceden sadece masaüstünden ulaşılabilen analiz verilerinden birisi de trafik kaynaklarına dair hazırlanan performans raporu idi. Artık mobil cihazınız üzerinden de trafik kaynaklı performans değerlendirmenize ulaşabileceksiniz. 

Trafik Kaynakları Performan Raporu ile hem trafik kaynaklarınıza ilişkin performansınızın aylık özetini alabilirsiniz hem de bu kaynaklardan herhangi birinin önceki videolara kıyasla ne derece arttığını veya azaldığını izleyebilirsiniz. Yalnızca harici trafikleri göremeyeceğinizi belirtmek gerek. YouTube, önümüzdeki birkaç gün içinde trafik kaynaklarını ve gelir raporlarını kullanıma sunmayı umuyor. Mobil cihazınızdan kontrol edebilirsiniz. 

YORUMLAR