YouTube Daha Ucuz Bir Premium Abonelik Üzerine Çalışıyor

YouTube, YouTube Premium'dan daha az ödeyerek reklamları platformdan kaldırmanıza olanak tanıyan YouTube Premium Lite adlı yeni ücretli sürümünün testini duyurdu.

youtube reklamsız abonelik
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Popüler akış hizmeti YouTube, bir süredir YouTube Premium aboneliği ile reklamsız izleme hakkı tanıyordu. Şimdi  YouTube Premium’a alternatif olan YouTube Premium Lite adlı yeni bir ödeme modelini test ettiğini öğrendik.

YouTube ödeme modelinin bu yeni çeşidi, reklamların platformdan kaldırılmasına odaklanıyor. Müşteri deneyimini iyileştirmek için buraya odaklanmaları çok faydalı. Çünkü bildiğiniz gibi  reklamların sayısının artması tüketicileri giderek daha fazla rahatsız ediyor.

Youtube Premium’da olanın aksine bu sürüm, Youtube Music’e erişimi veya diğer avantajları içermez, yalnızca reklamları kaldırmaya odaklanır. Bu nedenle, videoları kayan pencerede göremeyeceğiz veya çevrimdışı görmek için indiremeyeceğiz. 

Yeni Premium Lite’ın fiyatı aylık 6.99 Euro. Yani normal ücretli versiyonun neredeyse yarısı. Diğer testlerin aksine Google bu sefer testleri Avrupa ülkeleri üzerine yoğunlaştırdı.

Google, The Verge’e verdiği demeçte bu projelerini onayladı ancak hala bir test olduğunun altını çizdi. Test, ülkelerden alınan sonuçlara bağlı olarak ürünün ortadan kaldırılabileceği veya fiyatının, sunduğu hizmetin değişebileceği anlamına gelir. 

YORUMLAR