Youtube, Resim İçinde Resim Hizmetini iOS Kullanıcılarına Sundu

IPhone sahipleri artık mobil cihazlarında başka işlerle ilgilenirken de videolarını izleyebilecekler.

youtube güncelleme
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Youtube, tüm Premium üyeler için iOS 14’te resim içinde resim modu için resmi desteği duyurdu. Android kullanıcıları bir süredir bu özelliği kullanıyorsa da iOS cihaz sahipleri yeni bir gelişme. Android’de Premium aboneliği olmayan kişiler için de tecrübe edilmemiş bir özellik olmaya devam ediyor. 

youtube premium üyelik

Basit bir tarifle resim içinde resim özelliği, YouTube uygulamasını kapattığınızda video, ekranın farklı köşelerine taşıyabileceğiniz küçük bir pencerede görünmesi anlamına gelir. Mini oynatıcıyı sürükleyerek hareket ettirebilirsiniz. YouTube ayrıca iki parmağınızı sıkıştırarak mini oynatıcıyı yeniden boyutlandırmanıza olanak tanır.

İyi haber şu ki, YouTube özelliği hem Premium hem de Premium olmayan tüm kullanıcılar için yakında kullanıma sunacağını duyurdu. Şu anda Youtube Premium aboneliği olmayan uluslararası kullanıcılar için özelliğin lansmanı hakkında herhangi bir duyuru yapılmadı. Bu özellik ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılara sunulduysa da tüm dünyada hizmete girmesi çok uzun sürmeyecek gibi görünüyor.

YORUMLAR