YouTube, Topluluk Gönderileri İçin Gereken Abone Sayısını Güncelledi

YouTube, Topluluk Gönderilerinin kilidini açmak için gereken abone gereksinimini 500'e düşürdü.

youtube güncelleme
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

YouTube, topluluk gönderileri yayınlamak için 1000 aboneye sahip olma şartını 12 Ekim itibariyle 500’e düşürdü. Böylece YouTube içerik oluşturucularının Topluluk Gönderileri yayınlama fırsatı daha da kolaylaştırıldı.  Artık milyonlarca ek kanal bu araçtan faydalanabilecek. 

Topluluk Gönderileri, içerik oluşturucuların takipçileri ile videoların dışında bağ kurmasına olanak tanır. Böylece içerik oluşturucular, abonelerine kendi evrenlerine bir bakış sunabilir ve yaratıcılıklarını gösterebilir. Bu gönderiler, kanalın Topluluk sekmesine erişen tüm YouTube kullanıcıları tarafından görülebilir, ayrıca abonelerin “Abone Ol” özet akışlarında veya bildirimlerinde de görünür. Dolayısıyla abonelerle bağları güçlendirmek ve yeni aboneler kazanmak için kullanılan önemli bir araçtır. 

Platform, 500’den az abonesi olan kanalların da şu an tarihlendirilmeyen gelecekte bu Topluluk Gönderileri aracını kullanabilmesi için çalıştığını aktardı. YouTube bu özelliğe çok önem veriyor. Son aylarda Topluluk Gönderileri, YouTube’un analiz araçlarına da entegre edildi. Bu şekilde Android’de birkaç resim içeren gönderiler oluşturulup paylaşılabiliyor. 

Topluluk Gönderileri, mobil uygulamalarda ve masaüstü web tarayıcılarında mevcut. YouTube ayrıca Tartışma sekmesini 12 Ekim’de kaldırıp bunun Topluluk sekmesi ile değiştirileceğini duyurdu.

YORUMLAR