YouTube, Bilgisayardan Video İndirme Özelliğini Test Ediyor

YouTube, Premium kullanıcılar ile tarayıcıdan video indirme özelliğini test ediyor. Yeni özellik 19 Ekim’e kadar kullanılabilir olacak.

youtube bilgisayardan video indir
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

YouTube, Premium aboneleri için  masaüstü platformuna indirme özelliği getiriyor. Şu an kısıtlı bir kitle ile test aşamasında olan özellik, 19 Ekim’e kadar kullanıma açılacak. YouTube, işlevin yalnızca Chrome, Edge veya Opera tarayıcılarının en son sürümlerine sahip bilgisayarlar için mevcut olduğu konusunda uyarıyor. İndirilen videolar daha sonra yan gezinme panelinden erişilebilen yeni bir indirme alanında oynatılabilecek. Bu özellik, yukarıda belirtilen tarayıcılar kullanıldığı sürece hem Windows hem de MacOS’ta çalışacak. 

İndirme seçenekleri 1080p’ye kadar tüm kalitelerde aktif olacak. Netflix’in indirme alanı gibi bir sekmede indirdiğiniz tüm videolara erişebileceksiniz. Aynı alandan, tek bir tıklamayla tüm yerel indirmeleri tarayıcı önbelleğinden de silebilirsiniz. 19 Ekim’e kadar özelliğin hızlı bir şekilde uygulanıp uygulanmayacağı veya YouTube’un daha fazla test veya değişiklik yapıp yapmayacağına karar verilip uygun şartlar oluşursa tüm ülkelerde kullanıma sunulacak. 

Eğer siz de YouTube Premium abonesiyseniz https://www.youtube.com/new adresinden test aşamasındaki özelliklere katılabilirsiniz. Eğer test için seçilen sayılı kişiden biriyseniz  istediğiniz içeriği indirebilirsiniz. İndirme düğmesi, araç çubuğunda başlığın hemen altında, “Paylaş” ve “Kaydet” düğmeleri arasında stratejik olarak konumlandırılmıştır.

Yeni özellik, video indirmek için farklı sitelere yönelmek zorunda kalan geniş kitlenin uzun zamandır beklediği bir özellikti. Fazla işten kurtulacak olan kullanıcılar tarafından hoş karşılanacağı çok açık. 

YORUMLAR