YouTube Yeni Hashtag Arama Sonucu Sayfalarını Sundu

YouTube, kullanıcılar hashtag ile video araması yaptığında gözüken yeni bir arama sonuçları sayfası yapısı üzerinde çalışıyor.

youTube yeni hashtag arama sonucu sayfalarını sundu
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

YouTube ilk olarak 2018 yılında hashtag ile arama özelliğini tanıtmıştı. Ancak bu arama özelliği hiçbir zaman tam randımanlı şekilde çalışmadı. Son yenilik hayata geçmeden önce bir hashtag, onu içermeyen diğer ilgili içerikleri sonuç olarak size sunardı.

Yeni arama sonucu sayfası yapısı sayesinde artık masaüstü veya mobil uygulamada belirli bir hashtag ile arama yaptığınız zaman sadece ilgili hashtag ile etiketlenmiş olan videoları içeren özel bir sayfa göreceksiniz. Sayfa şu şekilde karşınıza çıkacak:

Kullanıcılar hashtag arama sonuçları sayfasına aynı zamanda video başlıklarının altında yer alan hashtag ibarelerine tıklayarak ulaşabilecektir. Bu sizi YouTube’da görüntülenen otomatik olarak bağlantılı herhangi bir hashtag içeren videoların bulunduğu açılış sayfasına yönlendirecek.

Bir hashtag tıklandıktan sonra kullanıcının gideceği yeni arama sonucu sayfasında “en iyi” videolar en üstte olacak şekilde sıralama söz konusu olacak. Bu açıdan yeni hashtag sayfası bir alanda en iyi performans gösteren içeriği bulmak için fazlasıyla elverişli olacak.

Ancak, yeni açılış sayfasında biraz daha aşağı kaydırırsanız daha küçük kanallardan içerikler bulabilirsiniz. Bu yeni hashtag sayfalarının en ilginç unsurlarından biri ise kesinlikle en üstte yer alan video sayısıdır. Burada video sayısını ve ilişkili toplam kanal sayısını görebilirsiniz.

E YANİ?
YouTube, gelecekte hashtag ile ilgili yeni güncellemeler yapmaya devam edeceğini söylemektedir. Bu, birçok güncellemeye ihtiyaç olduğundan bilinmesi güzel bir haber diyebiliriz. Yeni arama sonucu sayfasına gelince, YouTube’un bu çözümü oldukça ilgi çekeceğe benziyor.

Hashtag arama sonuçları, algoritma bağlantılı tek bir uzun özet akışı halinde düzenlenir. Bu, kullanıcılar için her zaman en iyi çözüm değildir. Çünkü sadece daha büyük kanalların yararlanmasına hizmet eden bir durumdur.

Bir hashtag araması yaptığınız zaman en üstte en popüler içerikleri görmek yeni ve keşfedilmeyi bekleyen içerikleri görmeniz anlamına geleceği için bu yönde bir filtreleme güncellemesinin gelmesini beklemek çok daha isabetli olacaktır.

YORUMLAR